Adem Yurdagül,  şu an Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin kullandığı Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağını açan KKTC vatandaşlarıyla ilgili mahkeme sırasında yaşanan olaylar ve haberlerle ilgili yazılı açıklamasında, haberlerin “tamamen gerçek dışı, asılsız ve tutarsız” olduğunu söyledi.

Yurdagül, “Kurumsal yapımıza karşı geliştirilen bu maksatlı ve iftira niteliğindeki haber ve yorumlar hakkında ivedilikle hukukî süreç başlatılacak ve bunun hesabı yargı önünde muhakkak sorulacaktır” ifadesini kullandı.

Yurdagül, kurulduğu tarihten itibaren Ülkü Ocakları’nın Türk Milliyetçiliği ilkelerinden bir an bile taviz vermeden, milli değerler ve tarihi olay, sorun ve acılarını, mücadeleleri unutmadan ilerlediğini söyledi.

Yurdagül, şöyle devam etti:

“Ne yazık ki, kendini emperyalizme satmış içimizdeki bazı kendini bilmezler, yıllardır Kıbrıs Türk durusuna saldırı yapmaktadırlar. Konuşmalarında, eğitim çalışmalarında ve gazetelerinde, Rum ağzıyla, Kıbrıs Türk gençliğine, ‘gerici-faşist-katil-ırkçı’ bir örgüt olarak takdim etme basiretsizliğini göstermekte ve adice saldırmaktadırlar. Bu gaflet içerisinde olanları aklı selim hareket etmeye davet ediyoruz.Ülkü ocaklarının sahipsiz olduğu zannına kapılıp daha ileri gitmeleri halinde karşılarında mücahit ruhuna, ecdadına ve tarihine bağlı binlerce Kıbrıs Türkü bulacaklarını bilmelidirler.”