Cemşah Sağıroğlu… O yüreği yanık, yaslı bir baba…

Cemşah Sağıroğlu, 25 yaşındaki oğlu Cemre Sağıroğlu’nu 25 Mart 2021 gecesi trafik kazasında acı bir şekilde kaybetti…

Baba Sağıroğlu ve ailesi için bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmadı…

Acılı baba, oğlunu ve kazanın ardından hayatlarının nasıl değiştiğini tüm çıplaklığıyla anlattı…

“Cemre harika bir çocuktu…”

“Cemre çok pozitif bir çocuktu, çevresi çok genişti, arkadaşlarıyla çok güzel diyalogları vardı. Kendinden yaşça büyük insanlarla da çok güzel anlaşırdı. Cemre, hayat doluydu, harika bir çocuktu…” diyerek anlatıyor Cemşah Sarıoğlu evladını… “Benim de en yakın arkadaşımdı…” diyerek de ekliyor…

Evlenme hayali vardı…

“Oğlumun en büyük hayali evlenip yuva kurmaktı…” sözleri döküldü acılı babanın ağızından… Oğlu Cemre’nin ailesine çok düşkün olduğunu ve evlenip yuva kurma, çocuk sahibi olma hayali olduğunu anlatıyor…

“Oğlun vefat etti dediler, ben orada bittim…”

Hayalleri olan oğlunu acı bir şekilde kaybeden Baba Sağıroğlu, kaza gecesini ise şu şekilde anlatıyor…

“Cemre kaza öncesi yanımdaydı… Sporu çok severdi, spor salonuna yazılma planı vardı onu konuşup planlamıştık. Konuşmanın ardından ‘baba sıkıldım, çıkıp biraz dolaşmak istiyorum’ dedi. ‘Tamam’ dedim ve çıktı… Buradan 17.30’da ayrıldı… Aylardan Mart, hava 18.00 gibi kararıyor… 18.45’te olay meydana geldi. Beni Polis aradı, ‘Oğlunuz kaza geçirdi, acil gelmeniz gerekiyor’ dedi… Çok kötü oldum ama ‘oğlum yaşıyor, ölmedi’ diye düşündüm. O panik hali ile Polis Genel Müdürlüğü’ne gittim. Oradaki Polis arkadaşlar bana hastaneye gitmemi söyledi. Orada ısrarla sordum, ‘Oğluma bir şey mi oldu?’ diye ‘hayır, hastaneye gitmeniz lazım’ dediler… Ben hissettim, oğluma bir şey olduğunu hissettim, ağlamaya başladım… Hastaneye gittik, orada öğrendim. ‘Oğlun vefat etti’ dediler… Bittim, orada ben bittim…”

“Oğlum mezarında rahat değil…”

Acılı babayı en çok yıkan ise oğluna çarpan şahsın kazanın üzerinden 3 yıl 3 ay geçmesine rağmen hala serbest olması… “Biz ailece artık adaletin tecelli etmesini istiyoruz” diyen acılı baba 3 yıldır mahkemenin sürekli ertelendiğine dikkat çekerek, “oğlum mezarında rahat değil, biz de rahat değiliz. Bir an önce gereken cezanın verilmesini istiyoruz” diye konuştu.

TC Ticaret Bakanı Bolat, Maliye Bakanı Berova ile bir araya geldi... "Dayanışmamız pekişecek" TC Ticaret Bakanı Bolat, Maliye Bakanı Berova ile bir araya geldi... "Dayanışmamız pekişecek"

“Oğlumu 20-30 metre havaya fırlattı…”

“Oğlumun canını alan şahsın en fazla alacağı ceza 7 yıl” diye konuşan acılı baba, “Kazanın görüntülerini izledim. Benim oğluma çarptı, 20-30 metre havaya fırlattı, benim oğlum oradan kaçamadı, fırsatı olmadı. Benim oğlum beyin kanaması geçirerek kaza yerinde hayatını kaybetti. Bunun bedeli 7 yıl olmamalı” diyerek isyanını dile getirdi.

“Yaşıyoruz ama nasıl yaşıyoruz bilmiyoruz…”

“Ailece kendimizde değiliz, bu acı silinmiyor… Yaşıyoruz, başka evlatlarımız da var onlar için ayaktayız ama nasıl yaşıyoruz bilemiyoruz” diyen Cemşah Sağıroğlu, hiçbir kimsenin bu acıyı yaşamamasını temenni ettiklerini belirtti.

CemsahhaberıcıCemrehaberıcı