Altın fiyatları güne yatay seyirle başladı. Altın yatırımcıları, ABD Merkez Bankası'nın faiz kararlarında öncü veri olarak kabul ettiği ABD istihdam verilerine odaklanmış durumda.


Ons altın, şu sıralar 2.348 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Altın piyasası için kritik tarih ise ABD'de Cuma günü açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi.

KKTC Merkez Bankasının 2024 Yılı I. Çeyrek Bülteni yayımlandı: Yüzde 11.1 artış KKTC Merkez Bankasının 2024 Yılı I. Çeyrek Bülteni yayımlandı: Yüzde 11.1 artış

Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Eryılmaz, "Cuma günü gelecek olan veri çok önemli. Eğer beklentinin çok altında gelirse, altın fiyatlarında bir yükseliş yaşanabilir." değerlendirmesinde bulundu. Ayrıca, Eryılmaz, alım fırsatları için de tarih verdi.


"KÂR SATIŞI GÖREBİLİRİZ"
Eryılmaz, Ekonomim Youtube kanalında, "Altına baktığımda Asya piyasalarında şunu görüyorum: Dolar endeksi değişmiyor olsa da 10 yıllıklarda geri çekilme de olsa altında da bir düşüş görüyorum.

Altında ve kıymetli madenlerde cuma günü açıklanacak olan tarım dışı istihdam öncesinde kâr satışı görebiliriz." ifadesini kullandı.


Eryılmaz şunları kaydetti:Cuma günü gelecek olan data önemli. Beklentinin çok altında gelirse altında bir yükseliş yaratır. Beklentinin üzerinde gelirse ons altında 2300 dolar altına sarkma görebiliriz.

"CUMA GÜNÜ ÇOK KIYMETLİ"
Orta ve uzun vadede hep diyoruz belirli noktalardan alım yapılabilir. Cuma günü fırsat da yaratabilir. Cumayı beklemek gerektiği kanaatindeyim.Cuma günü çok kıymetli, önemli olacağı kanaatindeyim.


GÜNCEL ALTIN FİYATLARI
Gram altın satış fiyatı: 2.428,09 TLÇeyrek altın satış fiyatı: 3.984,00 TL