Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Birtan Başaran, duruşmada olguları aktardı.

Polis, 15 Ekim 2023 tarihinde saat 15.00 raddelerinde Ortaköy bölgesinde Düzce Sokakta bulunan bir apartman dairesi içerisinde A.B.O'nun (K-29-Nijerya-Öğrenci) kendisini ve yanında bulunan M.A.Y ile (K-25- Nijerya) ile J.O.E'nin (K-22-Nijerya) cinsel birliktelik yaşamaları için Y.Y ile (E-25-TC) 400 TL’ye anlaşma yapıp para karşılığında fuhuşa teşvik ettiğini söyledi.

Polis, alınan ihbar üzerine söz konusu adrese gidildiğini, polis ekibi kapıda beklediği esnada içerideki kilitli odadan çıkan aynı evde sakin kadın bir şahsın çığlık atarak kapıya geldiğini ve yanındaki erkek şahsın camdan atladığını söylediğini aktardı.

Polis memuru, atlayıp düşen zanlının apartmanın otopark kısmında tespit edilip, ambulansa bilgi verildiğini açıkladı. Polis, O.N'nin tedavisinin ardından A.B.O ile birlikte gözaltına alındığını söyledi.

Polis, soruşturmanın yeni başladığını, 10 ifade temin edildiğini ve halen daha alınması gereken ifadeler olduğunu, zanlıların tasarrufunda bulunan cep telefonlarının incelenmesi gerektiğini belirterek, soruşturma amaçlı 3 gün süre istedi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.