Polisten yapılan açıklamalar şöyle:

"02.07.2024 tarihinde, saat 10:00 sıralarında, Boğaziçi’nde, Sosyal Konut Arsaları Mevkiindeki isimsiz sokak içerisinde, İskele Belediyesine ait vinçli kamyon ile moloz temizliği çalışması yapıldığı esnada, vincin elektrik tellerine çarpmasıyla tellerden çıkan kıvılcımların kuru otları tutuşturması neticesinde yangın meydana geldi. Yangın  itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu yaklaşık 3,5 dönümlük arazi içerisindeki kuru ot ve molozlar yanarak zarar gördü. Soruşturma devam etmektedir.

Üstel: Rum'un attığı bombaları vücudumuzda taşıyoruz Üstel: Rum'un attığı bombaları vücudumuzda taşıyoruz

02.07.2024  tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Akçiçek köyünün doğu kısmında arazi içerinde,  henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı meydana gelen yangın neticesinde yaklaşık 20 dönümlük arazi içerisindeki makilik alan, zeytin, çam ve alıç ağaçları ile kuru otlar yandı. Yangına polis İtfaiye ve Orman Dairesi ekipleri ile askeri personel, bölge halkı traktörler ile müdahale etti. Soğutma çalışmaları devam etmektedir.      

02.07.2024 tarihinde, saat 16:25 sıralarında, Gönyeli’de, Ceviz Sokak üzerinde, K.Ö. (E-74) kendisine ait arazi içerisinde, kaynak işi yaptığı sırda, makineden çıkan kıvılcımların kuru otları tutuşturması sonucu yangın meydana geldi. Yangına polis itfaiye ekipleri ile Gönyeli - Alayköy Belediyesi’ne ait iş araçları ve tanker ile müdahale edildi. Yangın sonucu söz konusu arazi içerisinde bulunan 8 adet zeytin ağacı ve kuru otlar ile molozlar tamamen, 8 adet zeytin ağacı ise kısmen yanarak zarar gördü. Bahse konu şahıs hakkında yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir."