Enflasyonla beraberinde artan hayat pahalılığı, vatandaşların boynunu bükmeye devam ediyor. Boş baklava ve boş külahtan sonra şimdi de etsiz lahmacun sosyal medyada gündem oldu.

Bandırma'nın ünlü sokak lezzeti olan etsiz lahmacun, 40 TL gibi yüksek bir fiyatla satılmaya başlandı ve bu durum birçok vatandaş tarafından tepkiyle karşılandı.

BOŞ BAKLAVA, BOŞ TOST VE BOŞ KÜLAH...

Artan hayat pahalılığı ve yüksek fiyatlara karşı firmaların geçmişte uyguladığı birçok yöntem gündem olmuştu. Artan maliyetler ve düşen alım gücünden şikayetçi olan esnaf, satışları artırmak herhangi bir malzeme bulunamayan “boş baklava” yapıp satmaya başladı.

Bunun yanı sıra, hayat pahalılığının giderek artması sonrası Gaziantepli bir tostçu, ekmeğin arasına ketçap ve biber koyarak yaptığı boş tostu sattı.

Ünlü kafe zinciri MADO, maliyetlerin yükselmesi sebebiyle boş külahların artık ücretli olduğunu müşterilere duyurduğu bir afişle bildirdi. Son zamanlarda ekonomik zorluklar, MADO'nun sunduğu hizmetlerde de değişikliklere yol açtı.

İstanbul Havalimanı dünyanın en iyisi seçildi İstanbul Havalimanı dünyanın en iyisi seçildi

MADO'nun camlarına asılan fiyat bilgilendirmesi, dondurma severleri şaşırttı. Afişte, "Üzgünüz, maliyetler nedeniyle kilo dondurma satışlarında külahlarımız ücretlidir. Boş külah 6.50 TL" şeklinde bir açıklama yer aldı.