PELİN YÜKSELAY - GÜNDEM KIBRIS ÖZEL HABER

Erhürman: Değiştirme irademizi gösterme zamanıdır Erhürman: Değiştirme irademizi gösterme zamanıdır

Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen vatandaşlar, soluğu Norveç, Batı Akdeniz, Bali’de ya da Türkiye kültür turlarında almaya hazırlanıyor. Gündem Kıbrıs muhabirinin seyahat acentelerinden aldığı bilgiye göre, vatandaşlar bayram tatilinde yurt dışına gitmek için acentelere büyük rağbet gösterdi. En çok tercih edilen rotalar ise Norveç, Batı Akdeniz, Bali ve İtalya oldu...

Sayar Turizm Turlar Koordinatörü Özlem Tanrıver:

Bu bayram Cruise turları revaçta. Özellikle Batı Akdeniz ve Norveç fiyortları en çok satılan bölgeler arasında. Fiyatlar bin 600 Euro’dan başlıyor. Avrupa’da ise İtalya en çok tercih edilen destinasyon oldu. İtalya fiyatları da bin Euro’dan başladı. Türkiye’de ise Salda Gölü ve Ege-Akdeniz turları müşterilerimizin en çok tercih ettikleri rotalar oldu. Türkiye’ye gitmek isteyenler 20-222 bin TL arası meblağı gözden çıkardı.

Neşeli Turizm Direktörü Mehmet Barkınay:

Kurban Bayramında gelen yoğun talepten çok memnun kaldık. Müşterilerimiz bu bayramda Cruise turlarına yöneldi. En çok talep gören rotalar Norveç fiyortları ve Batı Akdeniz turu oldu. Cruise turlarına gitmek isteyenler bin Euro’yu gözden çıkarmak durumunda. Öte yandan Balkanlar da yoğun talep gören destinasyonlar arasında. 800 Euro’dan başlayan fiyatlarla Balkan turumuz çok yoğun talep gördü. Avrupa’da ise İtalya vatandaşlarımızın en çok gitmek istediği rota içerisinde yer aldı.

Ayder Turizm Turlar Koordinatörü Nadire Margilili:

Bu bayram Türkiye’ye çok büyük talep var. Özellikle turlar vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Antalya, Eskişehir bölgelerine çok büyük rağbet var. Bayramı Türkiye’de geçirmek isteyen kişiler 16 bin-22 bin TL arası bir rakamı gözden çıkarmak zorunda. Öte yandan Bali’ye gidecek olan çok sayıda vatandaşımız da bulunuyor. Bali fiyatları da bin 200- bin 300 Euro’dan başlıyor. Benelüks-Paris destinasyonu da çok yoğun talep aldı. Avrupa fiyatları da 800-900 Euro’dan başladı.