2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na katılım hakkı elde eden KKTC Atletizm Federasyonu’nun elit atleti Buse Savaşkan’ın tedavisi günden güne iyiye gidiyor. Türkiye Şampiyonası’nda ayak bileğinden sakatlık yaşayan Buse, hafta başından itibaren koşu ve antrenmanlara başlayacak.

Doktoru güzel haberi verdi

29-30 Haziran tarihlerinde İzmir’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda birinci olan Buse, sol ayak bileğinden yaşadığı sakatlık nedeniyle yarışmayı risk almama adına 1.81’lik derecede bırakmıştı. Vakit kaybetmeden İzmir’de Prof. Dr. Metin Ergün ve ekibinin nezaretinde tedavi süreci başlayan Buse’den olimpiyat öncesi güzel haberler geldi.

15 Temmuz’dan itibaren koşu ve antrenmanlara başlayabilecek

Buse’nin iyileşme sürecini hızlandırmak için ayağının üzerine basmaması ve koltuk değneği kullanmasını tavsiye eden Prof. Dr. Metin Ergün, elit atletin artık koltuk değneklerini bırakabileceğini ve 15 Temmuz Pazartesi itibarı ile koşu ve antrenmanlara başlayabileceği raporunu verdi.

Ergün, 23 Temmuz’da olimpiyat takımı ile Paris’e gidecek olan Buse’nin o süreye kadar tedavisinin devam edeceği ve olimpiyat sürecinde de tamamen iyileşmiş olacağını KKTC Atletizm Federasyonu’na iletti.

Ergün: Buse iyileşmek için çok çaba sarf etti

Galatasaray, Danimarkalı futbolcu Mathias Ross'u Sparta Prag'a kiraladı Galatasaray, Danimarkalı futbolcu Mathias Ross'u Sparta Prag'a kiraladı

Prof. Dr. Metin Ergün, Buse’nin bileğinde oluşan hasarın tamamen iyileştiğini ve onu güçlendirecek bir tedavi sürecine geçildiğini ifade etti. Ergün, Buse’nin de iyileşmek için çok çaba sarf ettiğini, kendilerine çok yardımcı olduğunu ve bu azim ile olimpiyatlarda başarılı olacağını düşündüğünü sözlerine ekledi.

KKTC Atletizm Federasyonu, Buse Savaşkan’ın tedavi sürecine yaptığı katkılardan dolayı Prof. Dr. Metin Ergün’e teşekkürlerini iletti.