Mahkeme, zanlıların davasında hazır olması maksadı ile 25 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

   Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ahmet Satur, olguları aktardı.

‘Seçim ve Halk Oylaması (Değişiklik) Yasa Önerisi’ oy birliği ile kabul edildi  ‘Seçim ve Halk Oylaması (Değişiklik) Yasa Önerisi’ oy birliği ile kabul edildi 

   Polis, huzurda bulunan zanlılar T.U.Ö. ve S.D.’ın Dolandırıcılık suçundan methaldar olduğunu belirtti. 

   Polis,  17.05.2023 tarihinde saat 11:00 raddelerinde Lefkoşa Kızılbaş'da Girne de sakinler T.U.Ö. ve S.D.’ın çocuk parkı yanındaki kaldırım üzerinde yürümekte olan B.O.'nin yanına gidip adı edileni dolandırmak kastı ile ilk etapta tasarruflarında bulunan sahte ıphone 14 pro max cep telefonunu satmak istemeleri üzerine adı edilen şahsın parası olmadığını beyan etmesi ve müteakip hileli bir davranış ile sahte ıphone 14 pro max cep telefonunu verip karşılığına ıphone 12 marka cep telefonunu almak suretiyle adı edileni dolandırdıklarını belirtti.

   Polis, zanlı T.U.Ö. ve S.D’ın mahkeme emri gereği aranmakta olduğu esnada 18.05.2023 tarihinde saat 03:00 raddelerinde Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmaya çalıştıkları tespit edilip tutuklandıklarını söyledi.

   Polis, zanlıların 25 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmalarını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların davasında hazır olması maksadı ile 25 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.