Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Polis memuru Ozan Kuşak olayla ilgili bulguları aktardı.

Polis, huzurda bulunan zanlının işlemiş olduğu Vahim Zarar,Ciddi Darp ve Mülke Tecavüz suçlarından methalder olduğunu belirtti.

Polis, 22.01.2022 tarihinde saat 11:30 raddelerinde Haspolat Ağıllar Bölgesinde İsimsiz sokakta Lefkoşa’da sakin zanlının aralarında Mandıra yeri ile ilgili husumet bulunan Lefkoşa’da sakin F.İ'nin erkek arkadaşı olan Beyarmudu köyünde sakin C.K ile aralarında çıkan sözlü tartışm neticesinde F.E'nin kullanımında bulunan telle çevrili mandırası içerisine izinsiz olarak içeri girip Mülküne Tecavüz ettikten sonra mandıra içerisinde bulunan C.Knin üzerine saldırıp baş kısmına birkaç kez yumruk vurup Ciddi Darp ettikten sonr iki eli ile belinden tutup havaya kaldırıp yere vurması sonucunda başını yere vurup kafatasının çatlaması ve sol ayak bileğinin de kırılmasına sebep olarak Vahim Zarara uğrattığını anlattı.

Zehie Helin Reessur cinayeti… Savaşan: Bu cinayetin hepimize ders olması gerekiyor Zehie Helin Reessur cinayeti… Savaşan: Bu cinayetin hepimize ders olması gerekiyor

Polis, aynı tarihte zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını ve C.K'nın 112 Acil Servis Ambulansı ile Lefkoşa Devlet Hastanesine sevk edildiğini belirtti.

Polis, C.K'nın kafatasında çatlak olması sebebiyl tomografi çekilerek müşahede altına alındığını ve kafatasında oluşan çatlak nedeniyle henüz doktor raporu temin edilemediğini söyledi.

Polis, işlenen suçun ciddi bir suç olduğunu ve oluşan çatlak neticesinde suçun nevinin değişebileceğini belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanIının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.