Memur-Sen başkanı Akın Manga   Bakan Gardiyanoğlu’nu  çalışma hayatı ile ilgili çok büyük  sorumluluklar beklediğini belirterek görevinde başarılar diledi.

Kamuda ve özel sektörde   yaşanan sıkıntılara değinen Manga,  teşkilat yasalarının artık güncellenmesi gerektiğini belirtti. Sözleşmeli  memurların  durumuna da  el atılmasını isteyen Manga, geçici memurlar için de  yıllardır çok uğraş verdikleri anlattı. Manga  bu  konu da sona gelindiğini ,iş güvencesi için bir yasa hazırladıklarını  kangrenlenmiş bu sorunun bir an öce çözümlenmesini diledi. Manga, özel sektörde çalışan asgari ücretlinin  durumu ve  özelde sendikalaşma konusunda da iyileşme  beklediklerini ifade ederek, sendika olarak her türlü katkıyı  vermeye hazır olduklarını  vurguladı. İşgücü, Planlama, Geliştirme Merkezi fonu  kapsamında istihdam edilen personelin durumunu da gündeme getiren Manga, çalışanların haklarının iyileştirilmesini istedi.

GARDİYANOĞLU: “RADİKAL KARARLAR ALMAKTAN VE MÜCADELE ETMEKTEN HİÇBİR ZAMAN  KORKMADIM”
Bakan Gardiyanoğlu  da konuşmasında  “Radikal kararlar almaktan ve mücadele etmekten hiçbir zaman  korkmadım.”  diyerek göreve geldiği ilk günden itibaren teşkilat şemalarının  güncellenmesi için gerekli talimatları verdiğini  ve çalışmaların tüm hızla sürdüğünü söyledi. 

GARDİYANOĞLU : “YETERİNCE GERİLDİK... TOPLUMU  BARIŞTIRMAK BENİM ÖDEV  VE SORUMLULUĞUMDUR”
“Toplum olarak  yeterince gerildik,  bölündük ve ötekileştirildik. Çalışma hayatının başında bir bakan olarak  toplumu  barıştırmak benim ödev ve  sorumluluğumdur.” diyen Bakan Gardiyanoğlu özel sektör  ve kamu arasında  bir huzura ihtiyaç olduğunu söyledi. Gardiyanoğlu   “Özelde sendikalaşmanın hiçbir zaman karşısında olmadığını vurgulayarak,her ne kadar  yasal düzenleme yapılsa da ,özel sektörün işleyişi ve  çalışma şartları çok  farklıdır. Önemli olan bir paydaşta  buluşabilmektir. Özel  sektör işvereninin de önünün açılması lazım ki iş yapabilsin, gelir elde edebilsin. Burada toplumsal uzlaşıya ihtiyaç var.”ifadelerini kullandı. Önümüzdeki günlerde sendikal yaşam ile ilgili bazı düzenlemeler  de geleceğini belirten Gardiyanoğlu bunları  bir yuvarlak masa  etrafında toplanarak paylaşacaklarını kaydetti ve  önemli olanın sürdürülebilir  bir yapıya kavuşmak oladuğunun  altını çizdi. Gardiyanoğlu İşgücü, Planlama, Geliştirme Merkezi fonu  kapsamında istihdam edilen personelin durumu ile ilgili de  yasal düzenlemelerin yapılması için gerekli talimatların verildiğini de belirtti.