Gazimağusa ve Alsancak'ta meydana gelen iki farklı trafik kazasında bir yaya yaralandı, iki sürücü tutuklandı. 

19 yaşındaki gencin ölümüyle ilgili polisten açıklama 19 yaşındaki gencin ölümüyle ilgili polisten açıklama

ALKOLLÜ SÜRÜCÜNÜN ÇARPMADIĞI YER KALMADI

Polisten verilen bilgiye göre, Gazimağusa'da Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde dün saat 23.30 sıralarında Alperen YAŞAR (E-27) 211 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki HR 078 plakalı araç ile Anıt çemberi istikametine doğru seyrettiği sırada Ercantan Apartmanı önlerine geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkmış ve yol kenarında bulunan plastik çöp bidonuna çarptı.

Çarpmanın etkisiyle savrulan çöp bidonu ise, toprak alan içerisinde park halinde bulunan HS 834 plakalı aracın sol yan kısmına çarptı. Çarpmadan sonra konrolsüzce ileriye doğru savrulan HR 078 plakalı araç ise, toprak alan içerisinde park halinde bulunan HC 914 plakalı araca çarptıktan sonra havalanarak, yine park halinde bulunan KF 044 ile HZ 072 plakalı araçlara ve palmiye ağacına da çarpıp düştü. Kaza sonucu yaralanan olmadı. HR 078 plakalı araç sürücüsü Alperen YAŞAR tutuklandı.

KARŞIDAN KARŞIYA GEÇMEYE ÇALIŞAN YAYAYA ÇARPTI

Alsancak’ta Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde saat 00.30 sıralarında Sama TARBIYAT (K-21) 59 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki SN 096 plakalı araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada Denizkızı Otel önlerine geldiğinde, dikkatsizliği sonucu o esnada yolu karşıdan karşıya yaya olarak geçmekte olan Hakan ÖZÇELİK (E-49)’e çarptı. ,

Kaza sonucu yaralanan yaya Hakan ÖZÇELİK, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde sol omuz, kalça ve bacak kemikleri kırığı teşhisi nedeniyle yapılan tedavisinin ardından müşahede altına alındı.

SN 096 plakalı araç sürücüsü Sama TARBIYAT tutuklandı.