“Kadir Gecesi” yarın idrak edilecek. Yarın gece ülke genelinde tüm camilerde Kadir Gecesi programları yapılacak. Hz. Ebubekir Camii’nde saat 21.05’de başlayacak Kadir Gecesi programı BRT2’den canlı verilecek.

Din İşleri Başkanı Talip Atalay, Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Kur'an'da ‘bin aydan daha hayırlı’ olduğu bildirilen Kadir Gecesini idrak edecek olmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Atalay şöyle devam etti:

“Kadir gecesi; insanları karanlıklardan aydınlığa çıkaran, Müslümanlar için bir hidayet, rahmet kaynağı ve müjdeleyici olan Kur'an-ı Kerimin indiği gecenin adıdır. Hz. Muhammed’e Peygamberlik görevi Kadir Gecesinde verilmiş, insanlığın kararan ufkunu aydınlatan İslam Güneşi bu gece doğmaya başlamıştır.  Adalet, huzur ve güvenin bütün evrene yayıldığı bu gece, yapılan duaların kabul edildiği, tövbelerin karşılık bulduğu, rahmet, bereket ve mağfiret iklimi içerisinde yer alan kutlu bir gecedir.”

Bütün İslam aleminin ve halkın Kadir Gecesini kutlayan Atalay, bu gecede yapılan dua ve yakarışların, “günümüz dünyasında ortaya çıkan fitne ve fesadın ortadan kalkmasına, mazlumların çığlıklarının dinmesine” vesile olmasını diledi.