30 Mayıs 2018 Çarşamba 08:42
2821 Okunma
15 saat boyunca Ercan'ın can çekişmesini izlemiş!

Kıbrıs Postası'ndan Nadire Bahadi ile Cansu Yarışan'ın haberine göre Gönyeli’de annesinin vahşi cinayet planı ile öldürdüğü 7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’nın ölümü tüm ülkeyi yasa boğdu.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği dedektiflerinin yürüttüğü cinayet soruşturmasında çıkan ilk detaylar ise kan dondurdu. Vahşi cinayetin zanlısı 36 yaşındaki anne Bilge Lord Kunduracı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Başkent Lefkoşa’nın Gönyeli bölgesinde dün 18:00 sıralarında ortaya çıkan vahşi cinayetin detayları gün yüzüne çıkmaya başladı. Katil zanlısı anne Bilge Lord Kunduracı’nın cinnet sonucu değil 7 yaşındaki oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı planladığı vahşi cinayet ile öldürdüğü ortaya çıktı.

Evlat katili anne, küçük Ercan’ı önce 26 Mayıs 2018 tarihinde uykusunda bıçakla yaraladığını, gece sarılıp yanına yattığını, küçüğü ölmediği için 27 Mayıs tarihinde sabah saat 08:00 sıralarında yeniden bıçakladığını ve gece saat 22:45’e kadar can çekişmesini izleyerek ölmesini beklediğini polise itiraf etti.

Zanlı dün sabah saatlerde yoğun güvenlik önlemleri ile Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Zanlı mahkemede hiçbir beyanda bulunmazken, polis yine cinayet zanlısı Bilge Lord Kunduracı’nın itirafları ışığında zanlının boşanma aşamasındaki eşi Ercan Kunduracı’nın Facebook’tan paylaştığı aile fotoğrafında yer almadığına öfkelendiğini ve hem oğlunu hem de kendini öldürmeye karar verdiğini açıkladı. Mahkeme, hakkında “Taammüden adam öldürme” suçlaması ile soruşturma yürütülen zanlı Bilge Lord Kunduracı’nın 3 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

15 SAAT CAN ÇEKİŞMESİNİ İZLEDİ

Ayrılık aşamasında olduğu eşi Ercan Kunduracı’ya 25 Mayıs tarihinde Facebook üzerinden paylaştığı aile fotoğrafında yer almadıkları gerekçesi ile öfkelendiği iddia edilen zanlı Bilge Lord’un yaşamanın hiçbir anlamı yok diyerek cinayeti planladığı öğrenildi.  Cinayet zanlısı Lord’un tüm soğukkanlılığı ile cinayet detaylarını anlattığı ifadesinde zanlının bıçakla yaraladığı oğlunu 15 saat boyunca can çekişirken izlediği ve ölmesini beklediği ortaya çıktı. Kıbrıs Postası’nın elde ettiği bilgilere göre zanlı Bilge Lord’un 26 Mayıs tarihinde boşanma aşamasında olduğu eşi polis memuru Ercan Kunduracı’nın ailesini aradığı ve “size çok büyük acı yaşatacağım” dediği iddia edildi.

Gerek evliliklerinde gerekse de ayrılık aşamasında zanlı Bilge Lord’un davranışları yüzünden çiftin birçok sorun yaşadıkları öğrenilirken, cinayet zanlısı Bilge Lord’un küçük Ercan Kaya’yı babasına göstermediği de edinilen bilgiler arasında. Baba Ercan Kunduracı boşanma aşamasında olduğu eşinden ayrılmak istemesinin yanı sıra 7 yaşındaki oğlu Ercan Kaya’nın velayetini almak için bir süreden beri uğraş verdiği öğrenildi.

CEZALANDIRMAK İSTEDİĞİ EŞİNE DEĞİL, BABASININ İŞÇİSİNE HABER VERDİ

Kunduracı ailesinin resminde yer almamasına öfkelenerek uykusundaki 7 yaşındaki oğlunu bıçakla yaralayan zanlı Bilge Lord 26 Mayıs akşamı yaraladığı küçük Ercan Kaya’ya sarılıp yattığını itiraf etti. Ertesi sabah ölmediği için küçük Ercan’ı onlarca kez yeniden bıçaklayan cinayet zanlısı, küçüğün gece saat 22:45’te acı içinde ölmesinin ardından kendi canına kıymak istedi.

Bıçakla bileğini, kulak yanını ve göğsünü yaralayan zanlının poliste verdiği ifadede canı yandığı için kendi canına kıyamadığını itiraf ettiği öğrenildi. Mahkemede, cinayet zanlısının küçük Ercan’ın ölümünden sonra işlediği cinayeti 28 Mayıs tarihinde babası Tahir Lord’un yanında çalışan işçisine mesaj atarak haber verdiği aktarıldı. Kıbrıs Postası’nın elde ettiği bilgilere göre, eşine öfkelenip oğlunu öldüren zanlı bu kez cezalandırmak istediği eşi yerine babasının yanında kalıpçılık yapan Yakup Yıldız’a WhatsApp üzerinden mesaj atıp oğlunu öldürdüğünü, kendisinin ise can çekiştiğini yazdı.

Zanlının poliste verdiği gönüllü ifadesinin yanı sıra görevli polislere “6 ay mı, 1 yıl mı hapis cezası alırım” şeklinde soru sorduğu iddia edildi. Zanlının yargılanıp hapis cezasına çarptırılmasının ardından çıkışta yaşadıklarını ardında bırakıp önüne bakıp temiz bir sayfa açma hayallerinin olduğu edinilen bilgiler arasında.

TELEFON KAYITLARI ÖNEM TAŞIYOR

Evlat katili zanlı Bilge Lord’un itirafları ışığında soruşturma başlatan polis ekipleri, birçok emare topladı. Küçük Ercan’ın öldürülmesi olayı ile ilgili geniş çaplı soruşturma yürütülürken zanlının cep telefonuna el konuldu. Cep telefonu dökümleri ve içerik incelemelerinin büyük önem taşıdığı olayda gelecek olan sonuçlara göre cinayet soruşturması boyut değiştirebilir. 

POLİS OLAYIN DETAYLARINI MAHKEMEDE ANLATTI

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Polis Amirliği’nde görevli Polis Müfettişi Mehmet Sözmener mahkemede verdiği ifadesinde zanlı Bilge Lord Kunduracı’nın “Taammüden adam öldürme” suçundan mahkeme huzuruna çıkarıldığını kaydetti. Zanlı Bilge Lord Kunduracı’nın ayrılma aşamasında olduğu eşi Ercan Kunduracı’nın 25 Mayıs 2018 tarihinde sosyal paylaşım sitesinde yaptığı bir paylaşıma sinirlendiğini belirten Sözmener, zanlının kendisi ile birlikte Atatürk Caddesi Ballı Apartmanı Kat 3 Daire 4’te yaşayan ve bu evlilikten olan 7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’nın ve kendisinin yaşamlarına son vermeye karar verdiğini belirtti.

Zanlının bu kararını önce Ercan Kaya Kunduracı’yı öldürerek bu fiili işlemeye başladığını söyleyen Sözmener, 26 Mayıs cumartesi akşamı Ercan Kaya Kunduracı’nın uyuduğu esnada çocuğu evdeki bıçak ile karnından yaraladığını ancak fiilini neticelendiremediğini söyledi. 27 Mayıs 2018 tarihinde ise saat 08:00’de zanlı Bilge Lord Kunduracı’nın yeniden cesaretini toplayarak 7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’yı bir çok kez bıçakladığını açıkladı.

Zanlının daha sonra kendisini öldürmeye teşebbüs ettiğini söyleyen Sözmener, zanlının bileklerini kesip bilincini kaybettiğini ve yere düştüğünü açıkladı. Küçük Ercan Kaya Kunduracı’nın aldığı bıçak darbelerine rağmen hemen ölmediğini söyleyen Polis Müfettişi Mehmet Sözmener, zanlının küçük Ercan Kaya Kunduracı’nın  27 Mayıs tarihinde saat 22:45 sıralarında öldüğünü tespit ettiğini belirtti. Zanlının mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade verip, işlediği suçları itiraf ettiğini söyleyen Sözmener, olayın polisin bilgisine ise 28 Mayıs tarihinde 18:00 raddelerinde geldiğini kaydetti.

Bunun üzerine Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği dedektiflerinin soruşturma başlattığını söyleyen Sözmener, alınan emarelerin yanında hala alınması gereken emarelerin olduğuna ve çok sayıda alınması gereken ifadelerin olduğuna dikkat çekti. Olayın çok önemli bir suç olduğunu belirten Sözmener mahkemeden soruşturma amaçlı 3 gün tutukluluk süresi talep etti.

DEDE TAHİR LORD, OLAYIN AĞIRLIĞINA DAYANAMADI

İddia Makamı adına davayı yürüten Savcı Ergin Atıcı’nın sorusunu yanıtlayan polis müfettişi Mehmet Sözmener, zanlı Bilge Lord Kunduracı’nın babasının yanında çalışan bir şahsa WhatsApp telefon mesaj gönderme uygulaması üzerinden bir mesaj gönderdiğini ve zanlının WhatsApp mesajında çocuğunu öldürdüğünü, kendisinin de ölmek üzere olduğunu, can çekiştiğini beyan ettiğini açıkladı. Bu mesaj üzerine söz konusu şahsın zanlının anne Sümer Lord’a ve baba Tahir Lord’a haber verdiğini söyleyen Sözmener, zanlıyı olay yerinde bulanların yedek anahtarları olan zanlının anne ve babası olduğunu belirtti. Zanlı Bilge Lord Kunduracı’nın babası Tahir Lord’un bu olayın ağırlığına ve şokuna dayanamayarak vefat ettiğini söyleyen Sözmener, 112 Servis görevlilerinin olayı polise ihbar etmeleri ile olay yerine gittiklerini, gittikleri zaman ise zanlı ve 7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’yı yatakta yatarlarken tespit edildiğini açıkladı. Müfettiş Sözmener zanlının olay yerinde hem polise hem de sağlık görevlilerine bir takım beyanları olduğunu, zanlının ifadesinin soruşturulduğunu kaydetti.

4 ÖLDÜRÜCÜ DARBE

Küçük Ercan Kaya Kunduracı ile yaşanılanlar karşısında kalbi yenik düşen dede Tahir Lord’a dün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz tarafından otopsi yapıldı. Otopsi sonucuna göre, küçük Ercan’ın cesedi üzerinde 4’ü öldürücü olmak üzere birçok delici ve kesici alet yarası bulunduğu açıklandı. Rapora göre Ercan Kaya Kunduracı’nın otopsi saati itibari ile 2 günlük ölü olabileceği ve ölüm sebebinin ise delici ve kesici alet yarasına bağlı olarak gelişen iç ve dış kanama olduğu tespit edildi.
Yine otopsi raporunda dede Tahir Lord’un ölüm sebebi ise kalp yetmezliğine bağlı olarak kalp krizi olarak açıklandı.

Son Güncelleme: 30.05.2018 09:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
birisi 2018-05-30 14:14:49

sosyal hizmetlere duyurum olsun.. boşanmak için mahkemeye başvuran aileler araştırılsın. çocukları var mı diye tespit edilsin.. maddi sağlıki durumlarına bakılsın. ve gerekirse çocuklara annelerine babalarına psikolojik destek verilsin..

Avatar
Xx 2018-05-30 12:29:16

Allah senin da senin gibi insanlarinda belasini versin..cocugu yere dustugunde ici aciyan anneler varken sen onun can cekismesini nasil izleyebildin..bi da yeni hayat kurup onune bakacakmis..Allah yaksin seni pislik..insAllah omur boyu hapislerde iskence cektirilirsin

Avatar
ondan nefret ediyorumm 2018-05-30 13:45:33

insAllah iskence cekerek cayir cayir yanarak oluuuuuuuuuur aminnnnn

Avatar
BİRİSİ 2018-05-30 14:06:45

Anne evladına kıymaz. akli dengesi yerinde olmayan bir insan ancak böyle bir şeyi gerçekleştirir. keşke boşanma aşamasında olan kişilerin çocukları ve ebeveyinleri sosyal hizmetler tarafından belirlenip gerekirse koruma altına alınabilse...

Avatar
BİRİSİ 2018-05-30 14:21:17

böyle durumlar karşısında beddualar etmek. hakaret etmek faydasız. halk olarak duyarlı olmak ve yardımcı kurumlara başvuruda bulunmak gerek. belkı sesimizi duyurmanın yolu hakaret etmek değildir. gerekli mercilere yönelik isteklerde bulunun . koruma altına alınsın çocuklar.

Avatar
#### 2018-05-30 20:08:05

Sen ne biçim annesin ne biçim insansın kendi canın yandı diye kendi kendini öldüremedin o küçücük çocuğuna nasıl kıydın nasıl öldürdün ne acılar çekti o sabicik, insAllah hapislerde çürüğesin, işkence çekesin, birde yeni hayat kurmayı önüne bakmayı planlan, ben okuduklarım karşısında göz yaşlarımı tutamadım mahvoldum...

Avatar
Ü 2018-05-30 16:02:58

Allah. Belanı. Versin. Senin gibi. Annenin.

Avatar
AL 2018-05-30 19:23:41

ALLAH AŞKINA NE CİNNETİ YAHU .SİKİŞİRKRN COCUK GÖRDÜ BABASINA SÖYLEMESİN DİYE ONU ÖLDÜRDÜ.YARIN ORTAYA CIKACAK HATDA SEVGİLİSİ DA .