Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir markete 3 Aralık tarihinde müşteri olarak giden E.M.Z.’nin (E-21) bir şişe alkollü içkiyi ödeme yapmadan aldığı tespit edildi.

Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine, bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen Ö.K.(E-21) tutuklandı.

Yürütülen ileri soruşturma kapsamında, E.M.Z. ve Ö.K.’nin evlerinde ve  çantada yapılan aramada ise, hırsızlık olduğundan şüphelenilen toplam 21 şişe daha alkollü içki tespit edilerek emare olarak alındı.

Erhürman: İnsan kaynaklarımızla bu memleketi çok daha iyi yönetmek mümkündür Erhürman: İnsan kaynaklarımızla bu memleketi çok daha iyi yönetmek mümkündür

Dikmen’de ise 29 Kasım tarihinde yapımı devam eden inşaat alanı içerisinden 24 paket yer seramiği, 3 teneke izolasyon suyu ve bir paket çimento çalındı. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen H.K.(E-27) tespit edilerek tutuklandı.

Girne’de 1 Aralık tarihinde bir evin pencere boşluğunda unutulan bir şahsa ait 9 bin 500 ABD doları nakit para çalındı.

Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen Ş.M.G.(E-23) ve L.S.(E-29) tespit edilerek tutuklandı.