Zanlı Veysel Sare mahkemede kaçak yollardan geldiği KKTC’de kameralara yansıyan Mustafa Söylemez’i göstererek “Mehmet Kaya” diye tanımlayarak nereyi söylerse oraya gittiğini, onun dışında talimat almadan hiçbir şey yapmadığını ifade etti. Sare, şahadetinin devamında 7 ve 8 Şubat 2022 tarihlerinde evden hiç çıkmadığını iddia etti. Kamera görüntülerine yansıyan Mustafa Söylemez’in belindeki siyah şemsiyenin Alsancak’ta kaldıkları evde bulunduğuna dikkat çeken savcılığa, “Siyah şemsiyesi vardı ama aynı mıydı bilmiyorum” diye yanıt verdi.
 

SENA SÖYLEMEZ İSMİNİ MUSA ÇİÇEK VERDİ”…

Mahkemede şahadetini sürdüren Sare, Sena Söylemez’i cep telefonundan araştırdığını itiraf etti. Sena Söylemez ismini ise Musa Çiçek’ten duyduğunu belirtti. 

ÖMER TUNÇ’A TALİMATLARI CEMİL ÖNAL MI İLETİYORDU?...

Suikasttaki kilit isimlerden biri olan Cemil Önal’ın, Ömer Tunç’un yakın dostu olduğunu belirten Veysel Sare, Ömer Tunç’un Cemil Önal ile yakınlığından dolayı kendisine iftira attığını savundu. Emniyet mensuplarını suçlayan Veysel Sare, “Cemil Önal’ı yakalamışlardı. Polis bırakmasaydı her şey ortaya çıkardı” iddiasında bulundu.
Olayda kullanılan 9 mm’lik tabancayı sera poşeti ile sıkıca sararak sakladığını itiraf eden Veysel Sare, “Ben olay günü evden hiç çıkmadım. Silahı da eve taşındığımızda buldum” şeklinde konuştu.

UYUŞTURUCU İŞİNDEN TANIŞIYORLARMIŞ…

Alaminyo Şehitleri Değirmenlik’te anıldı Alaminyo Şehitleri Değirmenlik’te anıldı

“Yeminli” şahadete çıkan zanlı Musa Çiçek ile Ömer Tunç arasında gerilim yaşandı. Yaşanan sözlü gerilime mahkeme heyeti müdahale etti. Tanık kürsüsünde şahadet veren Musa Çiçek’e zaman zaman sanık kutusundan müdahale etmeye çalışan Ömer Tunç’a “Kimse bana hırsız diyemez. Ben hırsızlık işi yapmadım. Uyuşturucu işi yapardım. Ömer Tunç’la tanışıklığımızda bu iştendir” şeklinde ithamda bulundu. 
Veysel Sare ile Ömer Tunç sayesinde İstanbul Taksim’de tanıştığını, daha sonra Alanya’ya gittiklerini, oradan da Kıbrıs’a kaçak yollardan geldiklerini itiraf etti. Talimatları Ömer Tunç’tan aldıklarını, Ömer Tunç’un kendisini 2-3 kez Les Ambassadeurs Casino’ya gönderdiğini, Mustafa Söylemez diye birini tanımadığını ifade etti. 

TALİMATLARI ÖMER TUNÇ’TAN ALDIM…

Olay günü maktul Halil Falyalı’nın aracının plakasını Ömer Tunç’tan aldığını, Ömer Tunç’un kendisine “Bu benim arkadaşımdır. Geçtiğinde bana haber ver” dediğini, onun da aynen öyle yaptığını, böyle bir olay olacağını bilmediğini iddia etti. 
Ömer Tunç’un talimatlarının dışında herhangi bir hareket yapmadığını ifade eden Musa Çiçek, Ömer’le 30 yıldır birbirlerini tanıdıklarını, Ömer’in bir JİTEM üyesi olduğunu iddia etti. 

“ÖMER ŞEYTANDIR”…

Savunma avukatı Didem Koç’un sorgusu sırasında sinirlerine hakim olamayan Musa Çiçek, “Ömer bana bir kere çocuk gibi telefon açıp bağırdı hakaretler yağdırdı. Bahsettiği kişinin (Halil Falyalı) otelden çıkışını kaçırdım diye hakaretler yağdırdı. Ömer şeytandır. Beni de sizi de parmağında oynatır” ifadelerini kullandı. 

DİLEK SÖYLEMEZ “YURT DIŞINA ÇIK” DEMİŞ…

.Savcılığın sorularını yanıtlamaya devam eden Musa Çiçek’in Eylül 2021’de Kıbrıs’a geldiği iddia edildi. Savcılığın “Söylemez Hücumu”ndan kaygılanan Musa Çiçek, Ahmet Söylemez ve Dilek Söylemez isimlerini mahkeme kayıtlarına geçirdi. Dilek Söylemez’in kendisinin avukatı olduğunu belirten Musa Çiçek, Türkiye’de Yargıtay’da bulunan dosyaları nedeniyle kendisini polislerin rahatsız ettiğini, bu nedenle Avukat Dilek Söylemez’i devamlı aradığını, avukatının da kendisine “Yurt dışına git” dediğini, “Aranıyorsun başka bir şey yapamam” şeklinde telkinde bulunduğunu kaydetti.
Savcılığın sorularına dayanamayan Musa Çiçek Söylemez’lerin adını verdikten sonra tansiyonu yükseldiği gerekçesiyle duruşmaya ara verildi. Dava bugün saat 13.30’a ertelendi.