GÜNDEM KIBRIS ÖZEL HABER

Kavurucu sıcaklar etkili oluyor! Kavurucu sıcaklar etkili oluyor!

“YAŞANAN SORUNLARA ÇÖZÜM BULMASINI İSTERDİK”… 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ülke genelinde düzenlenen törenler ile kutlanıyor. Gündem Kıbrıs’ta yayınlanan Kuzgun Sokakta isimli programda vatandaşa “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk yaşasaydı ve karşınızda olsaydı ona ne söylemek isterdiniz?” diye sorduk. Gündem Kıbrıs mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, Mustafa Kemal Atatürk yaşasaydı ülkedeki temel yapısal eksiklikleri dile getireceklerini ifade etti. “Keşke başımızda olsaydı” diyerek, yaşanan sorunlara çözüm bulmasını isteyeceklerini ifade etti.

“ONUN İZİNDEYİZ VE MİNNETTARIZ”… Bazı vatandaşlar ise “Onun izindeyiz ve minnettarız” diyerek, O’nu çok aradıklarını” söyledi. Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyada eşi benzeri olmadığını söyleyen vatandaşlar, Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak için zamanın yetersiz kalacağını ifade etti. Türk milleti olarak Ata’mızla gurur duyuyoruz” diyen vatandaşlar, “Bize böyle güzel bir ülke bıraktığını için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi. Bazı vatandaşlar ise soru karşısında duygulanarak, “Ne diyeceğimi bile bilemiyorum, keşke hayatta olsaydı” dedi.

VATANDAŞLAR GÖZYAŞLARINA HÂKİM OLAMADI… “O’na sarılmak isterdim” diyerek kalplerindeki Atatürk sevgisinin sonsuz olduğunu söyledi ve gözyaşlarına hâkim olamadı. Bazı vatandaşlar ise “Heyecandan konuşamazdım” diyerek Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez bile olsun görmeyi çok istediklerini söyledi. “Onu çok sevdiğimizi ve özlediğimizi söylemek isterdim” diyen vatandaşlar, Mustafa Kemal Atatürk’e olan minnetini ve özlemini dile getirdi.