Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Engin Yıldız zanlılar hakkındaki olguları aktardı.

Yıldız, 23 Eylül 2023 tarihinde saat 15.30'da Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne gelen ve memleketlerine gönderilmeyi talep eden Suriye uyruklu F.A ve A.A'nın 23 Eylül 2023 tarihinde saat 01.00 raddelerinde Türkiye Mersin’den küçük bir tekne ile 15 kişi ile birlikte bilmedikleri bir sahilden KKTC’ye giriş yaptıklarını, daha sonra hepsinin bir yere dağıldığını, kayboldukları için polise geldiklerini söylediklerini anlattı.

Polis, zanlıların ifadelerinde 4 bin Euro karşılığında bazı şahısların kendilerini KKTC’ye getirdikten sonra beyaz van bir araçla bilmedikleri bir yerde bıraktıklarını anlattıklarını açıkladı.

2 kilo 257 gram uyuşturucuya 6 yıl hapis! 2 kilo 257 gram uyuşturucuya 6 yıl hapis!

Polis, zanlıların aynı gün tutuklandığını, haklarında soruşturma başlatıldığını dile getirdi.  

Zanlıların mahkemeye çıkarılarak, haklarında 3 gün tutukluluk emri alındığını kaydeden polis, bu süre içerisinde birçok kamera görüntüsü incelediklerini açıkladı.

Polis memuru, yapılan incelemede zanlıların Turunçlu kavşağından otostop çekerek, Lefkoşa’ya geldiklerini belirlediklerini açıkladı. Soruşturmanın devam ettiğini, zanlılara yardım eden kişilerin arandığını kaydeden polis, 2 gün süreyle daha kalmalarını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.