Gazimağusa Belediyesi Başkanı Süleyman Uluçay, “İnsan haklarına doğrudan aykırı olan bu yaklaşımı asla kabul etmeyeceğimizi ve ilgili işletme hakkında gereken hukuki işlemi yapacağımızı belirtmek isterim” dedi.

Süleyman Uluçay’ın açıklaması şöyle:

Gazimağusa Belediye sınırları içerisinde bulunan Glapsides Plajı’nın özel kişiye ait işletmesi Glapsides Beach Restorant maalesef talihsiz bir uygulama yaparak plaja belirli ülkelerden gelen insanları ve yanında yiyecek içecek getiren kimseyi sokmayacağını ifade etmiştir.

İnsan haklarına doğrudan aykırı olan bu yaklaşımı asla kabul etmeyeceğimizi ve ilgili işletme hakkında gereken hukuki işlemi yapacağımızı belirtmek isterim.

Bölgemizdeki tüm plajların hangi kurallar çerçevesinde işletileceği, oradaki huzur ve güvenliğin nasıl sağlanacağı ve tüm bunların yasal çerçevesi bellidir.

KTAMS, 199 kişinin kamuya geçici işçi olarak istihdam edileceğini iddia etti KTAMS, 199 kişinin kamuya geçici işçi olarak istihdam edileceğini iddia etti

Kimse kendini yasaların üzerinde görmemeli, Gazimağusa Belediyesi olarak bu ayıbın derhal ortadan kaldırılması için ne gerekiyorsa yapacağız.