Alsancak’ta şüpheli görülen bir araçta yapılan aramada uyuşturucu madde bulunması üzerine tutuklanan zanlı K.S. mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru olayla ilgili bulguları aktardı.

Cinayet Zanlısı Altundağ Mahkemede Cinayet Zanlısı Altundağ Mahkemede

Polis, 14 Ocak 2023 tarihinde saat 14.10 raddelerinde Alsancak’ta sakin zanlı K.S.nin kullanmakta olduğu KE 031 plakalı aracın şüpheli görülüp durdurulması üzerine yapılan aramada, sağ kapı torpidosu içerisinde satışa hazır bir şekilde ayrı ayrı paketlenmiş 14 ayrı beyaz kağıda sarılı yaklaşık 10 gr Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını mahkemeye aktardı.

Polis zanlının akabinde, ikametgahında gerçekleştirilen arama neticesinde, uyuşturucu satışından elde edildiği düşünülen 348 bin 500 TL, 19 bin 435 Euro, 1935 STG ve 1090 Dolar nakit para bulunarak emare olarak alındığını belirtti.

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu ayrıca zanlının gönüllü ifade verdiğini ve teyit tekzip edilmesi gerektiğini belirterek zanlının 8 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme talebi kabul etti.