Girne’de gerçekleştirilen operasyonda tutuklanan L.O, N.A ve M.A. dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Narkotik şubede görevli polis memuru Mert Gültuna 5 Mart tarihinde saat 18.00 sıralarında L.O’nun evine baskın düzenlendiğini ifade etti. Polis, eve yapılan aramada salonda, salonda, yatak odasında 13 gram hintkeneviri, metal öğütücü ve uyuşturucu satışından elde edildiği düşünülen 3 bin TL bulunarak emare alındığını söyledi. Polis, zanlı L.O. ile o esnada evde bulunan arkadaşı N.A’nın gözaltına alındığını belirtti.

Polis memuru, saat 20.30 sıralarında ise N.A’nın evinde arama yapılmaya gidildiğini, araçtan inip yürümeye başladıkları esnada zanlının narkotik ekibinden M.G.’yi göğsünden iterek kaçmaya çalıştığını ifade etti. Polis memuru, zanlının makul güç kullanılarak yakalandığını, bu esnada düşüp omuzunu kırdığını söyledi. M.Y, N.A. ve M.A. ile birlikte kaldığı evde yapılan aramada 12 gram hintkeneviri, hassas terazi, uyuşturucu satışından elde edilen 8 bin 500 TL, 400 Euro, 300 dolar bulunarak emare alındığını belirtti.

Pınarbaşı’nda kaza: Motosiklet sürücüsü yaralandı Pınarbaşı’nda kaza: Motosiklet sürücüsü yaralandı

Polis memuru, evde arama yapıldıktan sonra ekiplerin M.A.nın gelmesini beklediklerini, bir süre sonra eve gelen zanlının polisi görünce kaçmaya kalkıştığını ifade etti. Polis memuru, zanlının makul güç kullanılarak yakalandığını ifade etti.

Zanlıların 5 Mart tarihinden beri tutuklu olduklarını, her üçünün de öğrenci olduğunu kaydeden polis, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminat talep etti.

Mahkeme zanlıların 15’er bin TL nakit teminat yatırmasına ve her birinin 200 bin TL tutarında şahsi kefalet senedi imzalamasına emir vererek, tutuksuz yargı kararı verdi.