13 Şubat 2015 Cuma 17:10
14 Şubat Sevgililer Günü için altın öneriler!

Birbirinden güzel ve romantik sevgililer günü hediyesi, sevgililer günü hediyeleri, erkeğe sevgililer günü hediyesi, bayana sevgililer günü hediyesi, ilginç sevgililer günü hediyeleri ile bu sevgililerin gününün en özel hediyesini siz verin!

Her yıl 14 Şubat dünya genelinde sevgililer günü olarak kutlanır. Hal böyle olunca sevgili olan taraflarda bu günlerde birbirinden incelik beklerler fakat ne alacaklarına bir türlü karar veremezler. Biz ise sizler için yapılabilecek güzel seçenekleri derledik.

Sevgilier günü yaklaştıkça erkek ve kadın taafını hediye telaşı sarıyor. Her ne kadar günün bir önemi yok dense de sevgililer gününde çiftler birbirinden güzel bir söz duymak veya hediye almak istiyorlar.

14 şubat sevgililer gününde sevgilime ne hediye alabilirim? Nasıl bir mesaj atmalıyım? Diye düşünüyorsanız. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz hediyeler ve altın değerinde öneriler.

Her yıl 14 Şubatta kutlanan sevgililer günü, bu yılda aynı coşku ve aşk ile kutlanacak. Peki 2015 yılı 14 Şubat Sevgililer günü hangi güne denk geliyor? Çiftlerin daha nezih ve özel bir gün geçirmesi için neler yapılabilir? İşte 14 Şubat için en güzel mesajlar, şiirler ve hediye önerileri burada...

HEDİYE ÖNERİLERİ

İşte Sevgililer Günü'nde kız arkadaşınıza hediye seçenekleri;

Eğer Vintage tutkunu bir kız arkadaşınız varsa ona bir çanta hediye edebilir, mutlu olmasını sağlaya bilirsiniz. Parfüm hediye etmenin sıradan olduğunu sakın düşünmeyin, parfüm hala en çok tercih edilen hediyeler arasında. Becerikli, marifetli bir kız arkadaşınız varsa ona workshop hediye edebilirsiniz. Ayakkabı tutkusuyla bilinen kadınlar şık ve zarif bir ayakkabı karşısında oldukça mutlu olacaktır.

Şarkı söylemekten ve dinlemekten büyük zevk alan sevgilinize renkli bir kulaklık alabilirsiniz. Takıp takıştırmayı seven, takılara karşı tutkun olan kız arkadaşınıza hediye olarak Swarovski'den ışıl ışıl bir bileklik alabilir, ne kadar mutlu olduğunu görebilirsiniz. Sezen Aksu hayranı olan sevgilinize 8 Mart Bostancı Gösteri Merkezi'nde unutamayacağı bir an yaşatabilirsiniz. Beni sevgilim hep ansın, ona unutamayacağı hep kullanacağı bir hediye vermek istiyorum diyorsanız ona güneş gözlüğü hediye edebilirsiniz. Bakımına özen gösteren sevgilinize bakım seti hediye etmeniz ideal bir hediye seçeneği olabilir.

Sevgililer Günü'nde erkek arkadaşınıza hediye seçenekleri;

Macbook kılıfı, ev terliği, güneş gözlüğü, taşınabilir şarj cihazı, kulaklık, spor çantası, Play Station 4, parfüm seti gibi hediye seçeneklerine göz atıp erkek arkadaşınızı mutlu edebilirsiniz.

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Sevgililer Günü'nde çiftler aylar öncesinden yapacakları sürprizleri düşünür, unutulmayacak anlara imza atar. 14 Şubat Sevgililer Günü'ne çok az bir zaman kaldı. Neredeyse birçok ülkede kutlananan Sevgililer Günü'nün tarihi eski Roma İmparatorluğuna dayanır. Sevgililer Günü'nde en çok tercih edilen renkse kırmızıdır.
Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" (St. Valentine's Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır. Şubat ayı ortasının aşk ile ilişkisi antik çağlara dayanmaktadır. Antik Yunan takvimlerinde, Ocak ayı ortası ile Şubat ayı ortasının arasında kalan zaman Gamelyon ayı olarak adlandırılmıştı ve Zeus ile Hera'nın kutsal evliliğine adanmıştı. Antik Roma'da 15 Şubat, bereket tanrısı Lupercus'un onuruna, Lupercalia günü olarak kutlanmaktaydı. Bu günde, Lupercus'un din adamları tanrıya keçi kurban ederlerdi.

Daha sonra kafalarının üstüne koydukları bir parça keçi derisi ile Lupercus'u simgeleyerek, Roma sokaklarında koşturup, karşılaştıkları herkese dokunurlardı. Genç kızlar gönüllü olarak ileri atılır ve bereket tanrısının dokunuşundan paylarını almaya çabalarlardı. İnanışa göre bu dokunuş sayesinde doğurganlıkları kolaylaşacaktı. Lupercalia bayramının arifesi olan 14 Şubat'ta genç erkeklerin genç kızların isimleri yazlı kura çekerek bayram boyunca 'çift' olma alışkanlığı vardı. 469'da Papa bu gayri-Hıristiyan bayramını yasaklayarak sadece kura çekilişine izin verdi. Ancak artık kuralarda kızların değil azizlerin isimlerini yazılıydı.

Valentine 1908 tarihli Katolik Ansiklopedisi'ndeki eski şehitler listesinde, 14 Şubat gününe kayıtlı, inancı yüzünden öldürülmüş üç tane Aziz Valentine geçmektedir: Romantik aşk ile Valentine arasındaki bağlantı tarihi dokümanlarda hiç geçmemektedir ve kimi tarihçilere göre sadece bir efsanedir. Valentine'nin onuruna kutlama günü, 14 Şubat 496 yılında Papa Gelasius tarafından ilan edilmiştir. 1969 yılında kilise takviminden Aziz Valentine gününü çıkarmıştır.

Günümüzde Sevgililer Günü 14 Şubat, 1800 yıllarda Amerikalı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir. Sevgililer gününde hemen herkes sevgililerine veya eşlerine bu günün ruhu ile bütünleşen, karşı tarafa sevgilerini anlatan hediyeler verir. Bu hediyelerin başında çiçekler ve çikolata gelir. Sevgililer Gününü çiftler genellikle başbaşa geçirirler.

Başbaşa gidilen romantik bir yemek ya da evde hazırlanan romantik bir sofra en yaygın kutlamalardandır. Çiftler, Sevgililer Günü'nün gecesinin de özel olması için çaba gösterirler. Kimi çiftler, bu güne has, cinselliği ön plana çıkarıcı kıyafetler ve iç çamaşırları alırlar. En çok tercih edilen renk, tutkuyu sembolize eden kırmızıdır. Bunların yanı sıra, Sevgililer Günü çok sayıda evlenme teklifinin de gerçekleştiği bir gündür.

SEVGİLİLER GÜNÜ SÜRPRİZLERİ

Erkeklere hediye almak bayanlardan daha kolaydır, Hediye bayanlar için önemli olduğu kadar erkekler içinde önemli fakat erkeğin hediye seçenekleri çok fazla olmadığı gibi beğeni konusunda çok büyük beklenti içerisinde değillerdir. Erkeklere hediye beğendirmek, bayanlara göre daha kolay olduğundan bir çok alternatifi değerlendirebilirsiniz. Erkeklerin günlük hayatına önem verdiğini düşünürseniz bir çok alternatif karşınıza çıkabilir, özellikle her gün göreceği bir hediye almanız iki tarafı da sevindirecektir.

Bayanlara hediye almak zor olarak görünse de aslında çok kolay bir seçenektir. Bayanlara çok fazla hediye seçeneği bulunduğu için bunlar arasında doğru olan seçmek önemli. Erkekleri korkutan şey ise alınan hediyenin karşı tarafın beğenmeme düşüncesidir. Bayanlar aldıkları hediyeleri beğenmese dahi bunu belli etmez fakat erkek tarafında bu hissedilebilir. Bayanlara alınacak olan hediyenin romantik olması ve onu etkileyecek olması da önemli olduğu gibi bu hediyelerin romantik bir ortamda verilmesi de erkek tarafına artı kazandıracaktır.

Türklere göre, özel günlerde verilen hediyenin ihtiyaçları karşılaması, kişiye özel olması ve sürpriz şekilde verilmesi onu daha anlamlı kılıyor. Sevgililer Günü’nde eşine veya sevgilisine hediye alanların neredeyse yarısı, özellikle ‘mükemmel hediye’yi bulmak için emek harcadığını belirtti. Geri kalanlar ise eşinin ihtiyacı olan bir şeyi hediye etmeye çalışıyor. Ankete katılanların çok az bir kısmı ilk gördüğü hediyeyi alıp geçtiğini dile getirirken, çok küçük bir kısım ise nakit para verdiğini söyledi.

*Soğuk kış günlerinde sevgilinizin en çok ihtiyaç duyduğu belki de ısınmaktır! Buharlı odalarda yapılan bin bir çeşit masajın ardından spa keyfine hiç kimse hayır diyemez. Siz de sevgilinize masaj keyfi hediye edebilirsiniz.

*Rahatlayarak geçirdiği bir günün ardından romantik bir yemekle günü noktalayabilirsiniz.

*Eğer saat almayı düşünüyorsanız.. Öncelikle ilk yapmanız gereken şey sevgilinizin veya eşinizin tarzını kafanızda oturtmak. Siz sadece rahatlığa önem veriyor olabilirsiniz, ancak kadınlar kıyafetlerinden ayakkabılarına kadar her parça eşyasına uyacak aksesuarlardan hoşlanır.

Klasik giyim tarzını seviyor ise çelik kasalı ve desenli bir saat tercih edebilirsiniz. Böylece işe yaşamında da her daim takabileceği bir hediye olacaktır.

Sevgiliniz spor giymeyi seviyorsa, biraz klasik çizgiden uzaklaşmanızı öneririz. Spor giyinmeyi seven bayanlar renkli saatlerden hoşlanacaktır. Hayatına biraz renk katmaya hazır olun!

*Bu yıl sevgililer gününde bir değişiklik yapın ve bir kutu çikolata gönderin!

*Parfüm, ayakkabı, şal, çanta vs. her gün alınabilecek hediyelerdendir.

*Ya da gezerken görüp beğendiği bir çift ayakkabı…

*Sevdiği meyvelerden veya çikolatalardan oluşan koca bir pakete kimse hayır diyemez.

*Kadınlara gönderilecek meyve ve çikolata sepetlerinin renklerinin pembe, kırmızı gibi canlı tonlar olması önemlidir. Şüphesiz görünüme büyük önem veren kadınlar meyvelerin tazeliğine de takılacaktır.

*Sevgililer Günü'nde evlenme teklifi düşünenlere..

Öncelikle evlenme teklifinin olmazsa olmazı bir tek taş yüzük alın. Alırken de biraz dikkatli davranın. Nitekim hayatı boyunca evlenme teklifi beklediği için hemen her kadın tek taş pırlantaların boyutları, fiyatları ve renk yelpazeleri hakkında geniş bilgiye sahiptir. Siz cebinizi düşünürken bir çuval inciri berbat etmeyin.

Evlilik teklifi için hoş ve güzel bir restoranda yer ayırtın. Hatta eğer aranızdaki samimiyet el veriyorsa lüks bir otelde bir oda da ayırtabilirsiniz. Mumlar, şarap, enfes yemekler, tatlılar ve hediyeler. Onun başını döndürmek için bunlar yeterli olacak diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Onu kesinlikle evinden alıp getirin. Güzel kıyafetleriyle otobüse ya da taksiye yalnız başına binip gelmesini beklemeyin. Gece boyu ona güzel iltifatlar edin. yüzüğü yemeğin 5. dakikasında vermeyin. Onunla önce güzel bir gece geçirin. Ne kadar romantik olduğunuzu gösterin. Gecenin sonunda onu şaşırtarak evlenme teklifini yapın.

Sevgiliye alınabilecek en güzel hediyedir ufak bir pırlanta. Sevginizin bir ömür boyu süreceğine dair bir işaret olsa da bunu güzel sunmak gerekir. O nedenle evlilik teklifi için seçtiğiniz parfümden mekana kadar her şey önemlidir.

Bunları yapacak bütçeniz olmayabilir. Hiç önemli değil! Kadınlar parayla değil sevgiyle hazırlanan sürprizlere bayılırlar. Kendi hazırlayacağız yemeklerle onu evinde bekleyebilir, iki kadeh şarap koyabilir ve sevdiğiniz şarkı eşliğinde ona evlenme teklifi edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey istemek. İstediğinizde ne kadar romantik bir erkek olduğunuzu göreceksiniz.

SEVGİLİLER GÜNÜ ŞİİRLERİ

 • Herkes sevdiğine olan duygusunu farklı yollarla iletir. Kimi zaman bir hediye, kimi zaman ufak sürprizler kimi zaman ise cep telefonuna gönderilen özel mesajlar. Bu özel günde siz de sevgilinize romantik sözler söylemek ve kalbini çalmak istiyorsanız aşağıdaki aşk kokan mesajlardan yararlanabilirsiniz
 • Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağınaufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi? Sevgililer günün kutlu olsun!
 • Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak. Sevgililer günün kutlu olsun!
 • Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeldir. Şimdi uzaklarda senin bir yudum sevgine hasretim sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucaklıyorum.
 • Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için, sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni, seni sevdiğim kadar sevebilmen için. Sevgililer günün kutlu olsun biriciğim.
 • Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızlar, ormandaki ağaçlar, dünyadaki insanlar, okyanustaki sular ve güneşin ışıklarından daha çok seviyorum.
 • Sen çöllerde serap gibisin, engin denizlerde yakamoz gibisin, ışığım sensin, güneşim sensin... Bil ki çok özlendin... Sevgililer günün kutlu olsun!
 • Sevgililer öpüşürken neden gözlerini kapatır bilir misin? Çünkü gözleriyle değil de kalpleriyle görmek isterler. Yani hissetmek isterler. Ben de seni ruhumun derinliklerinde hissediyorum sevgilim çünkü seni çok seviyorum. Sevgililer günümüz kutlu olsun!
 • Maviler giyer bulut olurum, yeşiller giyer bahar olurum, bakarsın bir gün beyazlar giyer senin olurum. Sevgililer günün kutlu olsun.
 • Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Sevgililer günün kutlu olsun!
 • Bir kuş olup gitsem, aşsam şu enginleri, varsam senin yanına. Öpsem doyasıya, koklasam seni, en büyük hediye odur bana.
 • Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için aşığımsana!.. Sevgililer Günnü kutlu olsun birtanem, seni çok seviyorum.
 • Gece bir başka giyer siyahını, yıldızlar daha bir sönük olur ve hayat daha bir kahpe oynar oyununu sen yanımda yoksan eğer. Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, uzat yanağını . Muuckk!!!
 • Kimsin sen? Yaşamak isteyip de yaşayamadığım umutlarım, farkında olmadan yıllardır beklediğim mi? Kimsin sen? Sen benim sevgilimsin, sevdiğimi söyleyebildiğim.

manset-20150213171736.jpg 

banner22
Son Güncelleme: 13.02.2015 17:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5