Aksaray’da üniversite öğrencisi Mine Nur Uysal ile arkadaşı İrem Koyuncu, market alışverişi sonrası yurda dönmek isterken otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Yer Ankara... Ehliyet almak için sağlık raporu almaya gitti, gece kulübünde çalıştığını öğrendi Yer Ankara... Ehliyet almak için sağlık raporu almaya gitti, gece kulübünde çalıştığını öğrendi

Otomobili son anda fark eden İrem Koyuncu ise geri çekilerek kurtuldu.

Mine Nur’u çarptıktan sonra aracıyla 90 metre sürüklediği belirlenen sürücü Gencay Kavlak, sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı.

Burdur merkeze bağlı Gökçebağ köyünde çiftçilik ve besicilikle uğraşan baba Halil Uysal, kaza sırasında kızıyla telefonda görüştüğünü söyledi.

Kızının, daha ucuz olduğu için markete gittiğini anlattığını söyleyen baba Halil Uysal, “‘Kantin pahalı, market var orada ucuz. Oradan alacağız. İrem ile gidiyoruz’ dedi. Telefonun hoparlörü açıktı. Telefonu annesine verdim telefonu. Konuşurken telefon kesildi. Bir daha ses yok. Gülerek ‘baba ya, baba ya’ diyordu. O an ses kesildi.” diye konuştu.

O an kızının telefonunun şarjının bittiğini düşünen baba Uysal, “‘Sonra arar’ dedim. Oysa kızım ölmüş de haberim yokmuş.” dedi.

ÖLÜM HABERİNİ İNTERNETTE GÖRDÜ

Telefonun kapanmasından 1 saat sonra kendisini bir polis memurunun aradığını söyleyen baba Uysal, şöyle devam etti:

“1 saat sonra ‘hafif kaza oldu’ diyen bir polis memuru aradı. 2 saat sonra mı bilmiyorum, tam hatırlamıyorum, ölüm haberini aldım. Herkesin haberi olmuş da benim olmamış. İçim daralıyordu. İnternetten Aksaray haberlerine baktım. Oraya düşmüş haber. Orada gördüm.”