Koalisyon ortağı Ulusal Birlik Partisi (UBP), Demokrat Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisi, 25 Aralık’ta yapılan yerel seçimde ittifak yaparak ortak adaylar çıkardı. Konuyla ilgili Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan, Erçin Şahmaran’ın sunduğu; Objektif programına konuk olan DP Genel Başkanı, Turizm ve Çevre Bakanı, yarın seçim olacakmış gibi adaylarını belirlediğini açıklayarak, “Adaylarım hazır. Yarın seçim var denildiği zaman ben de adaylarım da hazırız” ifadelerini kullandı.

“SÖZÜMÜZÜ TUTTUK, PARTİ OLARAK ÇOK FAZLA FAYDASINI GÖRMEDİK”

Yerel seçimde, UBP-DP-YDP’nin yaptığı ittifaka dikkat çeken Ataoğlu, “İttifak yaptık. Katkı koyduk, sözümüzü tuttuk, ama parti olarak çok fazla faydasını görmedik” vurgusu yaptı.

"ARTIK KENDİ YAĞIMLA KAVRULACAĞIM, BİLDİĞİM DOĞRULARLA YÜRÜYECEĞİM"

Gerek Belediye Meclis Üyeliklerinde, gerekse yapılan istihdamlarda, ittifakın faydasını görmediğinin altını çizen Fikri Ataoğlu, “İki yıl süre var, iki yıla yakın bir süre geçti, bu geçen sürede, sadece bir belediyede bir kişi işe koyabildim. Geri kalan hiçbir yerde fayda görmedim. Onun için artık kendi yağımla kavrulayım, bildiğim doğrularla yürümeye devam ediyorum” dedi.

“TURİZM SEKTÖRÜNE CİDDİ ŞEKİLDE BAKMALIYIZ”

Turizm sektörü ve tiyatro binası hakkında da konuşan Bakan Ataoğlu, şunları vurguladı:

3 buçuk milyon Girne’de 3 buçuk milyon Girne’de

“Turizme baktığımızda, pandemi sonrasında 2019 yılını yakaladık, yüzde 40 artış var. Bizim esas hedefimiz daha da ileriye taşımaktır.

Charter seferlerindeki azalmayı fark ettik ve teşvik sistemini ortaya koyduk; buradaki esas hedefimiz, kapanan hotellerin tekrar açılmasına yöneliktir.

Turizmin yelpazesi çok geniştir, o yüzden turizm sektörüne çok ciddi şekilde bakmalıyız”

Devlet Tiyatrolar Binası yıllardır atılı olarak duruyordu, bu binayı yapmak istediğimizi belirttik ve projelendirdik. Azimli ve kararlılık gösterdikten sonra her şey yapılabilir”

Kaynak: Kıbrıs Postası