Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ziyareti

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Cemiyet Başkanı Ersen Küçük tarafından karşılanan Çavuşoğlu, cemiyet lokalinde basın mensuplarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, Trabzon’daki kurumlar ve yetkililerle mevcut sıcak ilişkileri daha da güçlendirmek, ayrıca Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesi ile protokoller imzalayarak KKTC uyruklu öğrencilere ana karada eğitim görme fırsatı yaratmak amacıyla Trabzon’u ziyaret ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, gazeteci Ahmet Tolgay’ı kabul etti Cumhurbaşkanı Tatar, gazeteci Ahmet Tolgay’ı kabul etti

Öğrencilerin Trabzon şehrini ve halkını çok seveceklerine ve burada eğitim almaktan mutluluk duyacaklarına olan inancının tam olduğunu sözlerine ekleyen Çavuşoğlu, Trabzon’da hiç yabancılık çekmediklerini bu neden tüm yetkililere ve Trabzon halkına da teşekkürlerini iletti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanlığı ziyareti

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanlığı’nı da ziyaret eden Bakan Çavuşoğlu, şube başkanı Seyyah Sağıroğlu ve Kıbrıs gazileri tarafından karşılandı.

1974 Barış Harekâtı’nda görev yapan Kıbrıs gazileri, 1974 döneminde yaşadıklarını anlatırken, Başkan Seyyah Sağıroğlu, Trabzon bölgesinde 6 şehit ve 637 Kıbrıs gazisi olduğunu ve bu kişilerin fiilen 1974 harekâtına katıldıklarını söyledi.

Bakan Çavuşoğlu da gazilere teşekkür etme fırsatı bulduğu için mutlu olduğunu belirterek, “Sizler, Türk milletinin tüm coğrafyalarda insan özgürlüğüne verdiği değerin abidelerisiniz. Bilmenizi isterim ki, emanet ettiğiniz bayrağı dünya var oldukça daha yukarılara yükseltmek için çalışacağız.” İfadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, o dönemde kendi köyünde yaşanan olayları da anlatarak, bir gün önce şehit düşecekler diye birbirleriyle vedalaşan köylülerin; ertesi gün karşıdan gelen Türk bayraklarını görünce yaşadıkları sevinçi anlattı.

Çavuşoğlu, “Tüm şehitlerimize, aramızda olmayan gazilerimize rahmetler diler, sizlere de sağlıklı uzun ömürlü günler geçirmenizi temenni ederim’ diyerek sözlerine son verdi.

Trabzon’daki resmi temaslarını tamamlayan Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, beraberindeki heyet ile birlikte bu akşam yurda dönecek.