Açılış töreninde bir konuşma yapan Başbakan Ünal Üstel şunları kaydetti:

“Hükümetimiz yerel yönetimlerle iş birliğini sürdürüyor. Beyarmudu Belediyesi ile yürüttüğümüz ortak çalışma sonucu Beyarmudu Sağlık Ocağı’nı halkımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Hükümetimizin sağlık alanındaki yatırımları hız kesmeden devam ediyor.2025 sağlıkta atılım ve yatırım olacak dedik, sözümüzü tutuyoruz... Yarım kalan ne proje bitireceğiz dedik, bir bir hepsini tamamlıyoruz.

Vadili Sağlık Ocağı’nı tadil ettik, halkımızın hizmetine soktuk. Akdoğan Sağlık Ocağı'nda gerekli olan tadilatları yaptık.

Mehmetçik Sağlık Ocağı ve Geçitkale'de de binalarımızı iyileştirdik.

1974’den bu yana yenilenmeyen Lapta Sağlık Ocağı’nın ihalesine çıktık. Aynı zamanda Değirmenlik Sağlık Merkezi'nin ihalesine de çıkmış bukunmaktayız. Her iki sağlık merkezimizi kısa sürede ülkemize kazandıracağız.

Artan nüfusa karşılık verebilmek adına Maraş bölgesinde ihalesine çıkılan bin metrekarelik sağlık ocağının açılışını da inşallah bir yıl içerisinde yapacağız. Aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti'nin de katkıları ile inşa edilecek olan Pamuklu sağlık merkezinin de ihalesi tamamlandı, onu da inşallah en kısa zamanda halkımıza armağan edeceğiz.

Batı bölgesinin yıllardır beklediği Güzelyurt Hastanesi için de ihaleyle çıkıldı. Hem Güzelyurt hem Lefke halkının yararlanabileceği modern bir hastane inşa edeceğiz. Tam donanımlı Girne Devlet Hastanesi ve Güzelyurt Devlet Hastanesi yatırımlarını 2025 yılında bitirmeyi hedefliyoruz.

Barış Harekatı'nda görev alan F-100C uçağı Yavuz Çıkarma Plajı'nda Barış Harekatı'nda görev alan F-100C uçağı Yavuz Çıkarma Plajı'nda

Hükümet olarak 2025 yılında insanımızın sağlıkta daha iyi hizmet alabilmesi için var gücümüzle çalıştık, çalışıyoruz.Sözümüz, söz... Türkiye Cumhuriyeti'nin de destekleri ile 2025, sağlıkta büyük yatırımlara imza atacağımız bir sağlık yılı olacak."

Öte yandan Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde de KKTC halkına yaraşır bir sağlık hizmeti yaratacaklarını vurgulayan Üstel, "Hastanemizi beş yıldızlı bir otel haline getireceğiz" ifadesini kullandı.

HEKİM AÇIĞI KAPANACAK

Anavatan Türkiye ile süren güçlü işbirliği sayesinde sağlıkta yeni adımlar atılacağına da dikkat çeken Başbakan Ünal Üstel, “Gerek hastanelerde gerekse sağlık ocaklarına ihtiyaç duyulan eksikliklere takviye yapabilmek için Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti ile ön protokol yapıldı. Bu çerçevede eksik hekim açığımızı da kapatacağız. Bugün burada Beyarmudu Sağlık Ocağı’nın tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bölge halkımıza hayırlı olsun” dedi.