Güzelyurt’ta Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde yapılan trafik kontrolü esnasında ehliyeti olmadığı için araç sahibinin ehliyetini polise ibraz ederek başkasının kimliğine bürünüp ceza yazılmasını sağladığı tespit edilen zanlı E.A. yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Hasan Sönmez, huzurda bulunan zanlının “Sahte Beyanla Belgenin İcra Edilmesini Tahrip Etme”, “Bir Belgede Adı Geçenin Kimliğine Bürünme”, “Başkasının Kimliğine Bürünme” ve “Sahte Davranışla Kayıt Temini” suçlarına methaldar olduğunu söyledi.

Polis, zanlının 15 Nisan 2023 tarihinde saat 10.10 raddelerinde Güzelyurt’ta, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde yapılan trafik kontrolü esnasında, kullanımındaki EN 746 plakalı araçla tehlikeli sürüş yaparken tespit edildiğini ve Güzelyurt Trafik Şubesinde görevli polis memuruna kendisini İlker Ümit Çakır isimli şahıs olarak tanıtıp tasarrufunda bulundurduğu İlker Ümit Çakır adına isdar olunan TC sürüş ehliyetini ve TC kimlik kartını ibraz edip başkasının kimliğine sabit ceza ihbarnamesinin yazılmasını sağlayarak sahte davranışla kayıt temin ettiğini aktardı.

Sönmez, mesele ile ilgili olarak yapılan ileri soruşturmada olayın fark edildiğini ve zanlının suçüstü hali tutuklanarak hakkında soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Zanlının mahkemeye çıkarılarak, hakkında 2 gün tutukluluk emri alındığını kaydeden Sönmez, soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, teminat talep etti.

Mahkemenin öngördüğü 150 bin TL kefalet senedi imzalanması şartını yerine getiren zanlı yargılanıncaya kadar özgür kaldı.