- ÖZEL HABER

Maliye Bakanı Dr. Özdemir Berova, Gündem Kıbrıs Web TV’de Çiğdem Aydın’la Günaydın programına konuk olarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık Bakanlığı eski müsteşarı Dr. Ali Çaygür hayatını kaybetti! Sağlık Bakanlığı eski müsteşarı Dr. Ali Çaygür hayatını kaybetti!


Yaklaşan Ulusal Birlik Partisi Kurultayı hakkında değerlendirmelerde bulunan Maliye Bakanı Özdemir Berova, “Ulusal Birlik Partisi’nin Kurultayı hükümet çalışmalarını etkilemeyecek. Sadece tempomuzu yükselteceğiz. 2 Temmuz gibi Genel Başkanımız ve Başbakan Ünal Üstel, 2 yıllık hükümet icraatlarını anlatan bir basın toplantısı yapacak ve akabinde Parti Meclisi toplanarak kurultay sürecini başlatacağız. Mahalle kongrelerinden başlamak üzere 2-2.5 ay devam edecek bir süreç var” dedi. 


Berova, “Ünal Üstel hükümeti dönemi içerisinde parlamentoda çıkan yasalar ve çalışmalar, hükümetin istikrarı sonucudur. Bu istikrarlı süreci bozmak hiçbir Ulusal Birlik Partili’nin istememesi gereken bir konudur. Kurultayın ardından 2025 yılında çok önemli bir Cumhurbaşkanlığı seçimine gireceğiz. Şuan Türkiye Cumhuriyeti ile ortak yürüttüğümüz dış politikanın en temel unsuru egemen eşitliğe dayalı bir politikadır. Bu politikanın devam etmesi de bizim için önemlidir” dedi. 


Konuşmasının devamında Berova, “Sayın Başbakan Ünal Üstelin 2 yıllık süreçte yaptığı icraatlar parti içerisinde birlik ve beraberliği sağlamıştır ve bir takım oyunu çerçevesinde arkadaşlarımız görevlerini icra ediyor. Hükümetin 2 yılık performansı ve hükümet icraatları ortadadır. Bu da istikrarın göstergesidir. Sayın başkan ile bir dönem daha devam etmek en doğrusudur. Öte yandan UBP tabandan kurultay sürecinin sıkıntısız bir şekilde geçmesi yönünde de bir istek var. UBP milletvekilleri bir takım olarak çalışıyorlar ve bu ahengin bozulmaması gerektiği kanaatindeyim.  UBP birliğini koruduğu sürece bu ülkenin açık ara birinci partisidir. Benim kendi görüşüm, bu dönemde Sayın başbakan ile devam etmenin parti açısından çok daha faydalı olacağı inancındayım. Sayın başbakanın bu kurultaydan zaferle çıkacağına inanıyorum” dedi.