CANLI AKTARIM-PELİN YÜKSELAY

Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye  Cumhurbaşkanı  Erdoğan’la bayramlaştı Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bayramlaştı

Başbakan Ünal Üstel ile görüşme talebi olan eylemciler zaman zaman eylemin dozunu artırarak, Başbakanlık önünde bekleyişini sürdürüyor.

Balya yakan, zaman zaman araçlarını Başbakanlık duvarına dayayarak ‘duvarları yıkma’ tehdidinde bulunan eylemciler, ‘eylemin dozunu artırarak’ mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Öte yandan Cumhuriyetçi Türk Partisi milletvekilleri Başbakanlık önüne giderek, üreticilerin eylemine destek belirtti.

"Çözümden kaçan bir zihniyetle karşı karşıyayız"

Eylem alanında açıklama yapan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman şunları kaydetti:

"Biliyorsunuz bu sorun uzun bir süre kasapla hayvan üreticileri arasında bir sorun olarak gösterildi. Ancak gelinen noktada öyle bir karar üretildi ki ne kasap memnun ne hayvancı. 19 Haziran'da bu iş bitecek deniyor ama bunun sözü de verilmiyor. Öte yandan vatandaş donmuş ete ne kadar itimat edecek o da bilinmiyor. Hayvancılık sektöründe planlama yapılması gerekiyor. Bu şekilde donmuş et getireceğim kararını vermekle olmuyor. Bu konuda muhataplar belli, herkes burada ve ortada. Hayvancının ve kasabın maliyetlerinin masaya yatırılması ve samimiyetle çözüm bulunması gerekiyor. Çözümden kaçan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Ciddiyetsiz, yönetmek gibi bir niyeti olmayan bir yaklaşım var karşımızda. Bizim önerimiz net, taraflarla masaya oturmalı ve planlama yapılmalı. Bunun aksi üreticinin önüne taş koyan bir yaklaşım olur"