Töre, Alaminyo şehitlerini andı Töre, Alaminyo şehitlerini andı

Ziyarette ilk olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkan vekili Sn. Yusuf Tancan ve ekibiyle biraraya gelindi, ardından Türksat A.Ş.’nin Veri Merkezinde Bilişim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sn. Ahmet Savaş ile görüşmeler yapıldı. Ankara Gölbaşı’nda bulunan Uydu Kontrol Merkezi ziyaret edilerek, Türksat Uydu Haberleşme Genel Müdürü Sn. Hasan Hüseyin Ertok ile görüşülüp bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ankara ziyaretinin ikinci gününde bilişim uzmanları Cem Beyaz ve Emre Aksu sırasıyla Türkiye Bilişim Teknolojileri Kurumu (BTK) ve Türk Telekom’u ziyaret ederek teknik ekiplerle istişare toplantıları gerçekleştirdi. Bu görüşmelerde 
“ct.tr” alan adıyla ilgili ihtiyaçlar ve KKTC’de kullanılan IP adreslerinin ihtiyaç ve planlamalarına dair hususlar tarafların etkin koordinasyonu ve mutabakatıyla çözüme kavuşturuldu. Bu çerçevede uzun zamandan beri çözüm bekleyen teknik sorunların aşılabilmesi için önemli adımlar atıldı.

Kurum, “Amacımız Ülkemize Değer Katmak” vizyonuyla,  Başbakan Ünal Üstel'in destek ve yakın ilgisi sayesinde hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.