Filo Denizcilik tarafından Girne-Taşucu seferinde yaşanan kavgaya ilişkin yazılı bir açıklama yapılarak, ‘alkollü’ olduğu iddia edilen yolcuyu darp eden çalışanın işine son verildiği ifade edildi.

Açıklamada, kamuoyundan özür de dilendi.  

Filo Denizcilik LTD’den yapılan açıklama şöyle:

Özgür Özel: Biz Kıbrıs'ı bir bütün olarak sahipleniyoruz Özgür Özel: Biz Kıbrıs'ı bir bütün olarak sahipleniyoruz

“Filo Denizcilik LTD. olarak bugün yaşanan ve bizi derinden üzen olaylar ile ilgili bu kamuoyu açıklamasını yaparak sizleri doğru şekilde bilgilendirmek istiyoruz.

Bugün yayın organlarında çıkan haberlerde konu olan Girne – Taşucu seferimiz belirtildiği üzere sefer saati olan 12:00’de kalkması gereken gemimiz limanda yaşanan gemi trafiği yoğunluğu nedeni ile saatinde kalkmamış ve rötar yapmıştır. Bugün yaşanan ve aslında önceki seferlerde de yaşanan birçok rötarın nedeni firmamız ve gemi kaynaklı olmayıp deniz limanlarının ne yazık ki ikinci planda kalması, limanın özelleşme durumu nedeni ile yeterli çalışan ve yatırımın sağlanamaması nedeni ile yaz aylarındaki yoğunluğu kaldıramamasından kaynaklıdır. Bugün Girne Turizm Limanından 8 giriş ve 8 çıkış olarak sefer gerçekleşmiş olup, bu seferlerde yaklaşık 1000 Yolcu girişi ve 1300 Yolcu çıkışı gerçekleşmiştir. Bu seferlerin tamamı rötarlı gerçekleşmiş olup bunların 2 giriş ve 3 çıkış seferi şirketimize aittir.

Gemide bulunan alkollü yolcunun yaratmış olduğu rahatsızlığa, Filo Denizcilik şirketi olarak asla kabul etmeyeceğimiz bir şekilde şiddetle müdahale edilmiştir; bu şiddeti yaratan çalışanımızın işine ivedilikle son verilmiş olup konu hakkında sorumluların ifadesi alınacaktır. Konu ne olursa olsun asla, şiddet ve kaba kuvvet içeren müdahaleleri firma olarak kabul etmeyeceğimizi, bugün olduğu gibi her zaman gereğini yapacağımızı tüm değerli yolcularımız ve halkımızın bilgisine sunarız. Yaşanan bu görüntülerden ötürü tüm yolcularımızdan özür diler, bir daha yaşanmaması için gerekli tüm önlemlerin alınacağının bilinmesini isteriz.”