Sağlık Bakanlığı eski müsteşarı Dr. Ali Çaygür hayatını kaybetti! Sağlık Bakanlığı eski müsteşarı Dr. Ali Çaygür hayatını kaybetti!

KKTC Cumhurbaşkanı Sn. Ersin Tatar’ın da katılarak konuşma yaptığı törende UFÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Yaratan, Mütevelli Heyet Başkan Yrd. İbrahim Taşel, YÖDAK Üyesi Prof. Dr. Remziye Terkan da konuşmalarını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar; “Hayat boyu eğitim ve başarıyı kovalamak, hepinizin hedefi olmalıdır, ” diyerek Final Üniversitesi’nin kısa bir süre önce kurulmasına rağmen yaptığı yatırımlarla büyük başarılar gösterdiğini belirtti. Tatar, Üniversite’nin dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrenciye ev sahipliği yaptığını anlatarak, mezun olan öğrencileri tebrik edip kariyerlerinde başarılar dilerken hayatın, üretene, yaratana, başarana, ülkesini ve insanları sevenlere güzel olduğunu vurguladı.

Bu yıl 488 öğrencinin mezun olduğu Final Üniversitesi'nde, Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı ve Türkiye Final Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel işe yapmış olduğu konuşmada Final okullarının Türkiye'de bugüne kadar 5 milyonun üzerinde mezun verdiğine vurgu yaparak Final Üniversitesi de üst düzey bir eğitim vermeye çalıştıklarını hatta Türkiye''den gelip mezun olan bir'çok öğrenciye Final Okullarında iş olanağı sağladıklarını söyledi. Final Üniversitesinin Uluslararası alanda da tanınırlık ve itibarını sürekli yükseldiğini ifade eden Taşel, Amerika, İngiltere ve diğer ülkelerde ortak program yürütülen üniversitelere sürekli yenilerini beklediklerini ifade etti. 

Final Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Yaratan ise yapmış olduğu konuşmada kuruluşundan 9 yıl öğretime başlamasın dan ise 8 yıl geçmesine rağmen gerek teknik altyapı olarak gerekse eğitim mantalitesi olarak Üniversitenin bugün ülkede ilk beş içerisinde yer aldığının altını çizerek; "Final Üniversitesi doğru işlerle kısa zamanda ülkenin en prestijli okulları arasında yer almıştır" dedi.