Hasipoğlu’nun mesajı şöyle:

“Kardeş ülke Azerbaycan’ın, 28 Mayıs Bağımsızlık Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum. 28 Mayıs 1918’de Azerbaycan’ın bağımsızlığını ilan etmesiyle, Türk ve İslam dünyasında ilk demokratik cumhuriyet kurulmuştur.

Azerbaycan Halkı’nın asırlara dayanan mücadeleci ruhu, kültürü ve her geçen yıl artmakta olan siyasi ve askeri gücüyle, bugün dünyaya yön veren güçlü ülke olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini görmek bizleri de mutlu etmektedir.

Günümüz dünyasında, Azerbaycan, Türkiye ve KKTC olarak, 3 devlet tek millet anlayışının. sözel açıklamalardan çıkıp, resmiyete kavuşmasına tanıklık etmenin de ayrı bir onurunu yaşıyoruz.

Her geçen gün, kurmakta olduğumuz resmi ve gönülden birlikteliğin, sadece Azerbaycan – KKTC İlişkilerine değil, Türk Dünyasına da önemli ivme katacağına yürekten inanıyoruz.

Polis göz açtırmadı: Bayramın birinci günü 1625 sürücü kontrol edildi Polis göz açtırmadı: Bayramın birinci günü 1625 sürücü kontrol edildi

UBP olarak, Yeni Azerbaycan Partisi ve AK Parti arasında oluşturduğumuz güçlü siyasi bağ vesilesiyle, diplomatik, kültürel, sportif faaliyetlerimiz geliştikçe, halklarımızın arasındaki dayanışmanın da daha da artacağına eminimiz.

Azerbaycan Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in önderliğinde, refah ve huzur içinde istikrarlı yürüyüşünü sürdüreceğine yönelik inancımızı korurken, Azerbaycan Halkı’nın mücadeleci, azimkar, milletine ve devletine bağlılığının bizler için de müstesna bir örnek teşkil ettiğini vurgulamak istiyorum.”