GÜNDEM KIBRIS ÖZEL

Ulusal Birlik Partisi’nin kurultay süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Hasipoğlu, 21 Eylül’de kurultayın gerçekleşeceğini belirtti.

Hasipoğlu şunları kaydetti:

“Bizim kurultay tarihinden bir ay önce tüm teşkilat seçimlerini tamamlamamız lazım. Dün ilçe başkanlarıyla toplantı yaptık ve onlar bugün yönetim kurullarını toplayacaklar. Buna göre münhal tarihimizi belirleyeceğiz ve genel başkanlık için başvuru kabul edeceğiz.”

Kurultayın son derece adil, demokratik ve hukuk kuralları çerçevesinde gerçekleşeceğine vurgu yapan Hasipoğlu, “Herkes müsterih olsun. Gerek divanın oluşması, gerek oy sayımı dökümü şeffaf ve hukuk kuralları çerçevesinde olacaktır” diye konuştu.

BİZ “DEMOKRASİ” DEDİK…  VATANDAŞ “EKONOMİ, DENETİM, İŞSİZLİK” DEDİ… BİZ “DEMOKRASİ” DEDİK…  VATANDAŞ “EKONOMİ, DENETİM, İŞSİZLİK” DEDİ…

“21 Bin 500 üyemiz var”

Adaylardan birinin ilk turdan yüzde 51’i alması gerektiğini, aksi takdirde ikinci tura gidileceğini kaydeden Hasipoğlu, ikinci turda ise oy kullananların çoğunluğuna bakılacağını söyledi. UBP’nin 21 bin 500 üyesi olduğunu kaydeden Hasipoğlu, 3 yıl önce 17 bin olan üye sayısının 21 bin 500’e yükseldiğine dikkat çekti.

Hasipoğlu: Ana muhalefet kendi içine baksın

Muhalefetin UBP ile ilgili eleştirilerini de yanıtlayan Hasipoğlu, “Ana muhalefet bizim partimizle uğraşmasın” diyerek şunları söyledi:

“Esas demokrasiyi özümseyen ve bunun mücadelesini kendi içinde vererek düzlüğe çıkan hep UBP olmuştur. Seçimle gelmek bambaşka bir olay. Biz bu kuruştayda bunu yaşayacağız. Demokrasinin de gereği iyi olacaktır. Ana muhalefet bizim partimizle uğraşmasın, kendi içlerine baksınlar. Herkes kendi partisinin kurultayıyla ilgilensin”

Altuğra’nın açıklamaları… “Eleştirileri kendi içimizde yapmamız lazım

UBP’li eski bakan İzlem Gürçağ Altuğra’nın ‘Geleceğe kirli miras bırakacak istikrara hayır’ açıklamasını da değerlendiren Hasipoğlu, şunları kaydetti:

“Partimizin genel başkanı eleştirilecekse bunun kendi içimizde yapılması lazım. Basın aracılığı ile yapılması yanlış. Parti Meclislerinde kendi içimizde bunları dile getirebiliriz, çözebiliriz. Partisel dayanışma bunu gerektirir. Kendi içimizde memnuniyetsizlikleri konuşmamız daha doğrudur. Benim siyasi bakış açım bu şekilde.”

Hasipoğlu: Biz hiçbir şeyi hasır altı etmiyoruz

Ülkede meydana gelen yolsuzluk ve sahtecilik skandallarını da değerlendiren Hasipoğlu, “Biz hiçbir şeyi hasır altı etmiyoruz” dedi.  “Hükümet icraatları yapar, ki hükümet elinden geleni yapmaya çalışıyor. Yargı apayrı bir olay. Yargı bağımsızdır, kendi içinde işleyişi var. Bu ülkede hiçbir şey gizli kalmaz. Kim ne yaparsa bu ortaya çıkar ve cezalandırılır. Bu ülkenin iyi tarafı budur. Hükümette CTP’de olabilir. CTP’li bazı müsteşarların hala hapiste yattığını biliyoruz. Asla tahammül edemeyiz, sahteciliğe, ilaç skandalına ve bunun gibi her olaya. Biz hiçbir şeyi hasır altı etmiyoruz. Bilakis ortaya çıksın, daha adil bir işleyiş olsun istiyoruz” diye konuştu.