Polis basın bülteninde verilen bilgiye göre ilk kaza dün saat 17.00 sıralarında, Alsancak’ta Karaoğlanoğlu caddesi üzerinde meydana geldi. Fırat Yoran (E-41) 163 promil alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki ND 070 plakalı salon araçla doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, yolun solunu muhafaza etmeyip dikkatsizce seyretmesi sonucu, o esnada karşı istikametten gelmekte olan Ayhan Yekenkınrul (E-54) yönetimindeki RN 434 plakalı salon aracın sol yan kısmına çarptı.

Ardından yoluna devam edip, yolun güney kısmında bulunan bir markete ait araç park yeri içerisinde park halinde bulunan US 807 ve FC 969 plakalı salon aracın arka kısımlarına da çarptı.

Zekeriya Vural hayatını kaybetti Zekeriya Vural hayatını kaybetti

Daha sonra ise tekrar yola girip karşı istikametten gelmekte olan Elif Kurt (K-38) yönetimindeki MV 080 plakalı salon aracın ön kısmına da çarpıp durdu. Kaza sonucu yaralanan MV 080 plakalı araçtaki yolcu Yusuf Çataloğlu (E-8), kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu oldu. ND 070 plakalı araç sürücüsü Fırat Yoran tutuklandı.

Alkollü sürücü kaza yaptı

İkinci kaza ise bugün saat 04.00’te, Bafra Halk Plajı Yolu üzerinde meydana geldi. Batuhan Çenber (E-28) 253 promil alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki HG 623 plakalı salon araçla batı istikametine doğru seyrettiği sırada sağa meyilli viraja geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkıp, kaldırım üzerinde bulunan oturma bankına çarptı. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Araç sürücüsü Batuhan Çenber tutuklandı.