İlk olarak KKTC ile Türkiye hükümetleri arasında imzalanan Mali ve İktisadi İşbirliği Protokolü'ne değinen İncirli, protokolün yarınlar ve yatırımlar açısından önemine işaret etti, ancak “bugüne kadar yapılan en büyük anlaşma” nitelemesini eleştirdi, gerçeği yansıtmadığını, sıkıntılara teselli olmayacağını savundu.

İncirli, yoğun bakım yatak eksikliğine dikkat çekerek, yıllardır bu eksikliği dile getirdiklerini söyledi, ihtiyacın bugün daha da arttığını anlattı. Nüfusun sürekli arttığını ancak bilinmediğini savunan İncirli, kamu hastanelerindeki yoğun bakım yatak sayısının yetersizliğine işaret etti, bu sayının ve personel ihtiyacının artırılmasını istedi.

Anı Restoran bölgesinde elektrik kesintisi Anı Restoran bölgesinde elektrik kesintisi

Sıla Usar İncirli, yaşamsal öneme sahip olan yoğun bakımın geliştirilmesi, eksikliklerin hızlı bir şekilde tamamlanmasının gerekliliğine işaret ederek, eskiler yenilenirken, yeni hastanelere de ihtiyaç olduğunu, özellikle Girne’de yeni hastanenin şart olduğunu kaydetti ve yeni hastanenin akibetini sordu.

Güzelyurt Hastanesi'nin de akibetini soran İncirli, kamu hastanelerine gereken önemin gösterilmesini talep etti, hayal değil, gerçek projelerin büyük önem taşıdığını söyledi.

Halkın sağlık hizmeti almakta büyük sıkıntı yaşadığını ifade eden İncirli, sıkıntıların belirlenip hızlı bir şekilde çözümler bulunmasını istedi.