Töre, Alaminyo şehitlerini andı Töre, Alaminyo şehitlerini andı

KIB-TEK’ten yapılan açıklama şöyle: 

“Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) başkanı Ahmet Tuğcu tarafından yapılan açıklamada T&T Şirketinin Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na olan borçlarının 13.06.2024 tarihine kadar ödenmemesi halinde 14.06.2024 tarihinde kesileceği bildirilmiştir.

T&T Şirketinin işletmecisi olduğu Ercan Havalimanı'nın Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na olan borçları ile ilgili T&T yetkilileri ile bugün bir görüşme gerçekleşmiş olup, borçların yapılandırılması noktasında mutabakat sağlanmıştır.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Ercan Havalimanı’nın yoğunluğu da göz önünde tutularak hem halkımızı hem de adamıza ziyarette bulunacak olan misafirleri mağdur etmemek adına, T&T şirketinin işletmecisi olduğu Ercan Havalimanı’nın elektriğinin kesilmesinin verilen taahhüte bağlı olarak bir anlamı kalmamıştır. Ercan Havalimanı halkın malı olup, çıkarları da yine halk çıkarları doğrultusunda korunacaktır. Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu yönetimi olarak gerekenin yapılacağını ve sürecin titizlikle takip edileceğini tüm kamuoyuna saygı ile duyururuz.”