Polisin meydana gelen yangınlarla ilgili açıklaması şöyle:

25.05.2024 tarihinde, saat 10:30 sıralarında, Lefkoşa’da Mahmut Paşa Sokak’ta faaliyet gösteren Elalem Meyhanenin mutfağında, muhtemelen derin dondurucunun motorundaki elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucu yangın meydana gelmiştir. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, söz konusu derin dondurucu, fritöz, klima iç ünitesi, ocak, 2 adet sandalye, elektrik panosu ile aksamları tamamen yanarak zarar görürken, çıkan ısıdan dolayı ise 2 adet pencere ile muhtelif eşyalar zarar görüp kullanılamaz hale gelmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

Minibüste yangın çıktı!

 25.05.2024 tarihinde, saat 15:30 sıralarında, Bahçeli’de Karanfil Sokaka’ta, park halinde bulunan TLL 329 plakalı minibüste henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı meydana gelen yangın sonucu, söz konusu minibüs ile yangının yine park halinde bulunan GG 765 plakalı minibüse sirayet etmesi sonucu her iki araç da tamamen yanmıştır.

Kavruluyoruz... Sıcaklık 41 dereceye kadar çıkacak! Kavruluyoruz... Sıcaklık 41 dereceye kadar çıkacak!

Ayrıca, yine yangının bir evin bahçesinde bulunan yardımcı eve sirayet etmesi soncu, evin ahşap tavanı saçağı ile tavanda bulunan 60 adet kiremit, muhtelif elektrik aksamları, dış duvar aydınlatma lambası, tahta piknik masası ve plastik çöp bidonu da yanarak zarar görürken, çıkan ısıdan dolayı ise evin aluminyum kapısının camı da patlamıştır. Soruşturma devam etmektedir.