Memur-Sen'den yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

20 Temmuz, TBMM, romantik ‘sol’ ve gerçeğimiz 20 Temmuz, TBMM, romantik ‘sol’ ve gerçeğimiz

 

Memur-Sen olarak,hassasiyetle takip ettiğimiz iki konuda,Başbakanla uzalaşıya varılmıştır. 4 yılı aşkın süredir,özlük haklarının çoğundan mahrum,kesintisiz çalışan mevsimlik işçilerin, 1 Temmuz 2024 ‘ten itibaren iş güvencesi sağlanarak,özlük haklarına sahip olması sağlanacaktır.

Kamuda görev yapan geçici personelin,hak ve menfaatlerine bağlı yükümlülüklerinin düzenlenmesini ön gören yasa tasarısının, Sayın Sunat ATUN’UN başkanı olduğu Ekonomik Ve Sosyal İşler Komitesin’de görüşülmesine, 1 Ağustos 2024 tarihinden itibaren başlanacaktır. 1 Temmuz 2024’ten itibaren KKTC Meclisi Tatile girecek olmasına rağmen,komite çalışmaları kesintisiz sürdürülecektir. Kamu Hizmetlerinde,huzursuzluk ve eşitsizlik nedeni olan bu sorunların çözümü yönünde, gerekli ilgi,özen ve gayreti gösteren,Başbakan Sayın Ünal ÜSTEL ve hükümet üyelerine,hassasiyetlerinden dolayı,Memur-Sen olarak teşekkür ederiz.

Bu sorunların çözümünün, kamu hizmetinde verimliliği artıracağına huzur ve güvenin tesisine katkı koyacağına ve eşit işe-eşit ücret ve menfaat prensibini hayata geçireceğine inanıyoruz.