Prematüre Retinopatisi, vaktinden önce doğan (prematüre) bebeklerde ortaya çıkan ve görmeyi ciddi oranda etkileyen önemli bir göz hastalığı tespit edilen 28 haftalık üçüz eşi olarak doğan bir bebeğe İndirekt LASER Oftalmoskopi tedavi yöntemiyle başarılı bir operasyon gerçekleştirildi.

Dinçyürek: Sağlık merkezlerini güçlendirme çalışmalarına hızla devam ediyoruz Dinçyürek: Sağlık merkezlerini güçlendirme çalışmalarına hızla devam ediyoruz

Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, Göz Servisi'ni ziyaret ederek, operasyon geçiren bebeğin ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Dinçyürek, daha önceleri ülkemizde bu tür hastaların yurtdışına acil olarak sevk edildiğini, hastanın 5 Ekim 2023 tarihinde akşam saatlerinde, İndirekt LASER Oftalmoskopi ile tedavi edildiğini dolayısıyla bu operasyonun büyük önem taşıdığını belirtti. 

Başarıyla sonuçlanan ameliyatı gerçekleştiren göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Simge Altan, anestezi, yenidoğan yoğun bakım ünitesi doktor, asistan, hemşireleri ve ameliyathane ekibine teşekkür eden bakan Dinçyürek, tüm hastalara acil şifalar diledi.

Bakan Dinçyürek'in ziyareti sırasında Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü Dr. Cenk Soydan, Özel Kalem Müdürü Mehmetali Hüdaverdi, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adil Özyılkan yer aldı.