Mahkeme yeminli şahadet veren polis memuru Ali Yeşildal, olguları aktardı.

Polis, huzurda bulunan zanlı H.A'nın  Vahim Zarar, Ciddi Darp ve Darp suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 13.04.2023 tarihinde saat 10.30 raddelerinde Lefkoşa'da Hüseyin Kaptan sokak üzerinde, Lefkoşa'da sakin H.A  park yeri yüzünden tartışmış olduğu Lefkoşa'da sakin Şükrü Özdemir’i eli ile itip yere düşürdükten sonra başını yere çarparak kafatasında çatlak oluşması sonucu vahim zarara uğrattığını söyledi.

Polis, Şükrü Özdemir’in LDH Dahiliye Servisinde müşahade altına alındığını, H.A'nın ise derdest emri gereğince tutuklandığını belirtti.

Polis, zanlı ile müşteki arasında bir kavga meydana geldiğini ve bu kavga olayının neticesinde zanlının aleyhine bu suçlamalar getirildiğini aktardı.

Polis, zanlının KKTC vatandaşı olup üniversitede eğitim gördüğümü belirtti.

Polis, bu aşamada zanlının meseleye etki edebileceği derecede tahkikatın tamamlanmış olduğunu söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti. 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması ve 2 kefilin 200 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.