Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Türk Yıldızları’nı ağırladı Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Türk Yıldızları’nı ağırladı

Başkan Şenkul, Kordonboyu’nun 1974’de nasılsa 2024 yılına kadar aynı olduğunu ifade ederek, “Hepimizin anıları olan, doğal güzelliğiyle ülkenin en güzel yeri belki de. Ancak Kordonboyu hep karanlıktı, hep düzensizdi, yeterli kamusal hizmet yoktu, engelli tuvaleti yoktu, gölgelendirme eksiği olan çocuk parkı vardı, oturup bir kahve içilecek noktası yoktu, çocukların bisiklet, scooter süreceği düzgün zemini yoktu, yolun sonundaki U dönüşü noktasında bir defada dönebilecek yol genişliği yoktu, yağmur direnajı yetersizdi, ağaç sayısı hem yetersiz hem de oldukça kir tutan ağaçlardı” dedi.

Şenkul, “Belki öngördüğümüzden 1 ay geç bitiriyoruz ama yakın zamanda vatandaşımızın yürüyüşüne açılacak Kordonboyu, ardından peyzaj çalışmaları, çocuk parkının dizaynı, gölgelenmesi ve belediyeye ait büfesi de devreye girecek ve biz: Antik Liman’da olduğu gibi kent güvenlik zabıtalarımızın devriyesi, temizlik ekiplerimizin çalışmalarıyla bu özel bölgeyi her daim sizlere layık seviyede tutacağız” açıklamasını yaptı.

Bugün aydınlatma direklerinin takılmaya başlandığını belirten Şenkul, “Çok yakında ışıl ışıl bir Kordonboyu’na sahip olacağız. Birileri konuşacak biz iş yapacağız. Birileri ayağımızdan çekmeye, engel koymaya çalışacak ama bizi kimse Girne’mizi güzelleştirmekten alıkoyamayacak. Az laf çok iş…” ifadelerini kullandı.