Tatlısu’da Davlos Market yakınlarında saat 17.45 sıralarında meydana gelen trafik kazasında 41 yaşındaki iki çocuk babası Hüseyin Palu hayatını kaybetti.

Polis Basın Subaylığı'ndan verilen bilgiye göre, Geçitkale'de sakin Hüseyin Palu (E-41), yönetimindeki FC 228 plakalı araç ile Tatlısu istikametinden Geçitkale istikametine doğru seyrettiği bir esnada, viraj üzerinde dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek sağ şeride geçmesi sonucu, o esnada karşı istikametten gelmekte olan Güney Kıbrıs'ta  sakin Christoforou Christoforos (E-49) yönetimindeki MEH 831 plakalı araç ile yüz yüze çarpıştılar. 

Türk savunma sanayisi ürünleri Lefkoşa'da sergileniyor Türk savunma sanayisi ürünleri Lefkoşa'da sergileniyor

Kaza sonucu FC 228 plakalı araç sürücüsü Hüseyin Palu kaldırılmış olduğu Gazimağusa Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Kazada yaralanan MEH 831 plakalı araç sürücüsü Christoforou Christoforos ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Ekaterina Tsara (K-39) ve Naomi Tsara (K-11) Gazimağusa Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerinin ardından taburcu oldular.

Soruşturma devam ediyor.