İ.E hırsızlık mal kabulü, E.D ise “ambar açma, hayvan sirkatı, sirkat, kasti hasar ve mülke tecavüz “suçlarından sabah mahkemeye çıkarıldı.

Demirhan Polis Karakolunda görevli polis memuru Soner Şaban mahkemede olguları aktardı.

Polis, 25 Mayıs- 4 Haziran 2024 tarihileri arasında saat 23.50 sıralarında Akıncılar’da Margo Çiftliği diye bilenen yerde Y.P’ye ait mandıra içerisine giren K.Ö, A.G, E.D ve E.D'nin 30 adet kuzuyu araca yükledikten sonra, ambarın kilidini kırarak içeri girdiklerini ve kamera kayıt cihazını da alarak, çıkış yaptıklarını söyledi. 

Polis, zanlılar K.Ö ve A.G'nin ET 598 plakalı araç ile birlikte kaçarken, arazi ve mandıranın sahibinin oğlu K.P ve Demirhan Karakolu’ndan ekipleri tarafından gerçekleştirilen takip sonucu yakalandıklarını açıkladı.

Trabzon'daki devlet üniversiteleriyle eğitim alanında iş birliği Trabzon'daki devlet üniversiteleriyle eğitim alanında iş birliği

Polis, zanlıların kaçmaya çalıştıkları esnada kuzuları araçtan attıklarını ifade etti. 

Polis, A.G ve K.Ö'nün 8 Haziran’da mahkemeye çıkarılarak, 3 gün süre temin edildiğini hatırlattı.

Polis, zanlı E.D'nin de 9 Haziran’da mahkemeye çıkarılarak, 2 gün tutukluluk emri alındığını söyledi. Polis, aranan şahıs olan E.D'nin de 9 Haziran’da Demirhan Polis Karakoluna gelerek, teslim olduğunu açıkladı.

Polis memuru, zanlı İ.E'nin ise zanlıların çaldığı 40 bin TL değerindeki 4 kuzuyu piyasa değerinin altında 18 bin TL’ye alarak, hırsızlık mal kabulü suçunu işlediğini söyledi. Polis memuru, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, E.D'nin 1 gün, İ.E'nin 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, İ.E'nin  2 gün, E.D'nin 1 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.