Kıbrıslı Türk İş İnsanı Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın 8 Şubat 2022’de suikasta kurban gitmesi ile ilgili Girne Ağır Ceza Mahkemesinde zanlılar Ömer Tunç, Veysel Sare ve Musa Çiçek’in yargılandığı duruşmalar devam ediyor. Kanlı suikastın bağlantıları mahkemede belgelendi.
 

Duruşmaya Savcılık makamının 23. tanığı Tahkikat Memuru Müfettiş Murat Bayram’ın şahadeti ile devam edildi. Bayram, zanlıların olayla ilgili bağlantılarını belgeleriyle mahkemeye sundu.
Ömer Tunç’un cep telefonundan çıkan detaylar:
-Türkiye’de tutuklu bulunan Ender Yıldız’ın Altınkaya Otel’de Ömer Tunç ile birlikte kaldığı ve konaklama ücretini Ömer Tunç’un ödediği mahkemede belgelendi.
-Ender Yıldız’ın kimlik ve uçuş bilgileri Ömer Tunç’un telefonundan çıktı.
-Musa Çiçek’in banka bilgileri Ömer Tunç tarafından Mahmut Gökhan isimli bir şahsa 13 Ocak 2022 tarihinde gönderildiği tespit edildi.
-Ömer Tunç ile birlikte fotoğrafı olan Ömer Akıncı isimli şahsın parmak izi, Alsancak’ta arama yapılan evde bulunan sim kart bloku üzerinden çıktığı mahkemede belgelendi. 

Veysel Sare’nin cep telefonundan çıkan detaylar: 
-Veysel Sare’nin cep telefonundan Mehmet Söylemez ve Mehmet Sena Söylemez isimlerini internet tarayıcısı üzerinden araştırdığı mahkemede belgelendi.
-Veysel Sare, Mahmut Gökhan isimli şahsa Ömer Tunç ile aynı tarihte, Musa Çiçek’in banka hesap numarasını Whatsapp üzerinden yolladığı belgelendi. Mahmut Gökhan isimli şahıstan Musa Çiçek’e 1.000 TL gönderilen banka dekontu da Veysel Sare’nin cep telefonundan çıktı. 
-Veysel Sare’nin data incelemesi sonucunda, Dilek Söylemez isimli Wİ-Fİ ağına bağlantı yaptığı tespit edildi. Öte yandan Veysel Sare’nin gönüllü ifadesinde Alanya’da Musa Çiçek ile birlikte kaldıkları Otelin Wİ-Fİ bağlantısı da Sare’nin telefonunda tespit edildi. 

Musa Çiçek’in cep telefonundan çıkan detaylar:
-Olay gecesi Musa Çiçek’in kullanımında bulunan ve olaydan sonra Alsancak’ta arazide bulunan cep telefonundan, Ömer Tunç’un arandığı, Musa Çiçek’in Karakum Lemar Bölgesinden, Ömer Tunç’un ise Çatalköy’de olay yerinden baz sinyalleri alındığı mahkemede belgelendi. 
-Olayda kullanılan sim kartların Ender Yıldız tarafından alındığı mahkemede belgelendi. 

Cumhurbaşkanı Tatar, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti Cumhurbaşkanı Tatar, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti

Tahkikat Memuru Müfettiş Murat Bayram, yürüttüğü tahkikatta sanıklar Ömer Tunç, Veysel Sare, Musa Çiçek ve Türkiye’deki suç ortaklarının tasarlayarak Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın ölümüne sebep olduklarını tespit ettiğini söyledi.

Duruşma 27 Mayıs Pazartesi saat 11.30’a ertelendi.