Doğu Akdeniz Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ-SEM) toplumun her kesimine yönelik düzenlediği eğitim faaliyetlerine devam ediyor. DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, DAÜ-SEM eğitim programları alanında en iyi eğitmenler tarafından veriliyor. “Daha öğrenecek çok şey var” felsefesi ile hazırlanan, 2015-2016 Akademik Yılı programları dil, yemek, internet kursları ve hizmetiçi eğitim olarak devam ediyor.

Arzum’la Lezzet Atölyesi Başlıyor

Söz konusu açıklamada, DAÜ-SEM bünyesinde her seviye için dil kursları; İngilizce, Almanca, Yunanca, yabancılar için Türkçe düzenleniyor. Ayrıca, Turizm Fakültesi ile ortaklaşa hazırlanan “Arzum’la Lezzet Atölyesi” yemek kursları ile dünya mutfaklarından lezzetli menüler kursiyerlerle buluşuyor. Turizm Fakültesi Şef-Eğitmeleri tarafından uygulamalı olarak verilen yemek kurslarında şu mutfaklar bulunuyor: İtalyan, Uzakdoğu, İspanyol, Osmanlı Saray, Fransız, Japon, Hint ve Meksika.

Bilişime Özel Önem Veriliyor

Yaşlılarımızın teknolojiyi yakalaması amacıyla özel olarak hazırlanan “Nenem Dedem İnternet’te” kursu ile yetişkinlerin internete adım atmaları amaçlanıyor. Bununla birlikte, “Siber Güvenlik Farkındalığı”, “Photoshop” ve her seviyeye göre “Bilgisayar” kursları da bu alanlarda kendini geliştirmek isteyenler için uygun fiyatlarla hizmete giriyor. Çağı yakalamak adına bilişime özel önem veren ve bu doğrultuda bireylerin ihtiyacına göre kurslar açan DAÜ-SEM, bu yıl da halkın eğitim ihtiyacına cevap verecek kurslar düzenliyor.

DAÜ-SEM ayrıca doğrudan kurumlara yönelik hizmet içi eğitim programları ile gerek devlet gerekse de özel kurumlar ile görüşerek talebe göre özelleştirilmiş eğitim programları da hazırlıyor. DAÜ-SEM’in eğitim programlarını takip etmek için web sitesi http://sem.emu.edu.tr adresinden ya da DAÜ Sürekli Eğitim Merkezi sosyal medya hesaplarından bilgi alınabilir. 

genel-ingilizce.jpg

ielts-ve-toefl-duyuru-ekim-2015.jpg

nenem-dedem-yeni.jpg

photoshop-kursu-afiss.jpg

turizm-afis.jpg