Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Bakan Gardiyanoğlu, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne çalışma ziyareti gerçekleştirerek Genel Müdür Samet Güneş, Genel Müdür Yardımcıları, İstihdam Müdürleri ve teknik uzmanlarla toplantı yaptı.

Gardiyanoğlu

İŞKUR’un KKTC’deki çalışmalarını yakından izlediğini belirten Gardiyanoğlu,  iş birliği arzusunun sürdüğünü görmenin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Türkiye’de yaşanan deprem sonrası, KKTC’nin işçi potansiyelinde sıkıntı yaşandığını, 3. dünya ülkelerinden KKTC’ye yönelim yaşandığını belirterek İŞKUR’un potansiyelinden faydalanmak istediklerini ifade etti.

Evkaf İyilik Gönüllüleri etkinlik düzenledi... Etkinliğe Tanya Kilitkayalı da katıldı Evkaf İyilik Gönüllüleri etkinlik düzenledi... Etkinliğe Tanya Kilitkayalı da katıldı

Sadık Gardiyanoğlu, Türkiye’den ve diğer ülkelerden KKTC’ye gelecek işçilerle ilgili bireysel donanım ve kişisel önbilgileri elde etme konusunda İŞKUR’un portalından faydalanmak istediklerini dile getirdi.

Güneş

İŞKUR Genel Müdürü Samet Güneş de KKTC’ye ve Bakan Gardiyanoğlu’na yardımcı olmaktan gurur duyacaklarını belirterek, KKTC’ye yazılım, teknik, istihdam uzmanlığı konularında her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı.