54 yaşındaki Japon adam, bir hamamböceğini öldürmeye çalışırken yanlışlıkla dairesinde patlamaya neden oldu.

Adamın 10 Aralık'ta haşereyi öldürmek için fazla miktarda böcek ilacı kullandığı ve bunun da Hiroşima'nın yaklaşık 370 km güneybatısındaki Kyushu adasında bulunan Kumamoto'daki dairesinde gece yarısı patlamaya yol açtığı bildirildi.

Mainichi'nin haberine göre polis, apartman sakininin hafif yaralandığını ve Japon ısıtma masası kotatsu'nun yanında yanık izleri tespit ettiğini bildirdi.

Kimliği açıklanmayan adam, kentin Chuo bölgesindeki dairesinde bir hamamböceği gördü ve haşereyi öldürmek için fazla miktarda böcek ilacı sıktı.

Kumamoto prefektörlük polisi, bir süre sonra dairenin havaya uçtuğunu söyledi.

Alevler o kadar devasaydı ki bir balkon penceresi patladı.

Japonya Ulusal Tüketici İşleri Merkezi, elektrik prizlerinin yakınına böcek ilacı sıkılmasıyla bağlantılı benzer patlamalarla ilgili birkaç rapor aldı.

Straits Times'a göre, çeşitli haşere temizleme şirketleri tarafından bildirildiği üzere, elektrik prizlerinin yakınına böcek ilacı sıkmak hasara yol açabilir ve yaralanma riski oluşturabilir.

Olay sosyal medyada geniş yankı buldu ve pek çok kullanıcı bu olağandışı durumu mizah konusu yaptı. İnsanla hamamböceğinin karşı karşıya geldiği bu tuhaf hikayede, birçok kişi aynı tuhaflıkta espriler ve önerilerle geldi.

Bir sosyal medya kullanıcısı Instagram'da "Peki hamamböceği öldü mü?" diye sordu.

395 kişiye taşınmaz mal satın alma izni  395 kişiye taşınmaz mal satın alma izni 

Bir diğeriyse bu haşereleri öldürmek için en iyi strateji olarak hamamböceğinin üzerinde tepinmeyi önerdi. Başka bir kullanıcı, X'te "Emin misin? Daha kötüsünü atlattılar" yazdı. 

Bir başkasıysa, "Hamamböceği zehirden değil gülmekten öldü" dedi.