Gazeteci yazar Saygı Öztürk, Sözcü TV'de yaptığı açıklamalarda CHP'de Erdal Beşikçioğlu'nun adaylığıyla ilgili bir kriz yaşandığı bilgisini verdi.

ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın, Ankara'nın Etimesgut ilçesinden Beşikçioğlu'nun aday gösterilmesine karşı çıktığını belirten Öztürk, "Mansur Bey’in bu gelişmeler üzerine kesin bir tavır ortaya koyup bu durumda kendisinin de aday olmayabileceğini ifade ettiğini öğrendik" dedi.

Yavaş'ın, Etimesgut için istediği ismin aday gösterilmemesinin kriz yarattığını ifade eden Saygı Öztürk şunları söyledi:

"Mansur Bey'in en yakın çalışma arkadaşlarından biri İYİ Parti’nin Ankara’daki İl Başkanlığı’nın kurucularından, aynı zamanda Genel İdare Kurulu üyesi Mesut Özarslan kısa bir süre önce partisinden istifa etti. İstifasının gerekçesi de Mansur Bey'in Ankara’da desteklenmemesi, partinin ayrı bir aday çıkaracağı. Özarslan belediyeyle, Mansur Bey ile iyi ilişkileri olan biri. Özarslan’ın aday gösterilmemesiyle onun yerine çok ilginç bir isim, sanat dünyamızın değerli isimlerinden Erdal Beşikçioğlu’nun MYK’da aday gösterilmesi önerildi. Erdal Beşikçioğlu’nun Etimesgut’tan aday gösterilme girişimine karşı Mansur Bey'in kesin olarak tavrını ortaya koyup, bu durumda aday olmayacağını ifade ettiği öne sürüldü. Bu durumu araştırdığımızda gelişmelerin aynen böyle yaşandığını öğrendik."

Özgür Özel: Mansur Bey’in itiraz edeceği bir şey yok

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MYK sonrasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Erdoğan: Savunma sanayiinde yeni müjdeler vermeyi sürdüreceğiz Erdoğan: Savunma sanayiinde yeni müjdeler vermeyi sürdüreceğiz

Mansur Yavaş'ın Beşikçioğlu'nun adaylığına itiraz ettiği iddiası sorulan Özel "Mansur Bey ile fikrimi paylaştığımda hoşuna gitmişti. Hala hoşuna gittiğini ümit ediyorum. İtiraz edeceği bir şey yok. Gücüne güç katacaktır. Orada bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum" yanıtını verdi.