-ÖZEL HABER

Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat tarihinde Türkiye’de meydana gelen 7.6 şiddetindeki depremde TMK Ortaokulu öğrencileri hayatını kaybederken, büyük bir şans eseri hayatta kalan TMK Kız Voleybol Takımı öğrencilerinden Kesken’nin yaşadığı mağduriyet giderildi. 


Deprem sırasında Kahramanmaraş’ta Öğretmen Evi’inde konaklayan TMK Lise Kız Voleybol Takımı öğrencilerinden Kesken’nin pasaport işlemleri ailesi tarafından yapılırken “SEHVEN” hata yapıldığını kabul eden İçişleri Bakanlığı aileden alınan “CEZALI” pasaport işlemi parasını iade edip özür diledi. 


Gündem Kıbrıs’ın haberi ile kamuoyunun bilgisine gelen olayın ardından veli Hatice Kesken’e ulaşan Kaymakamlık özür dileyerek alınan 1.780 TL ‘yi iade etti. 
Gazetemize ulaşan Hatice Kesken durumu anlatıp Gündem Kıbrıs Haber merkezine gösterilen duyarlılıktan dolayı teşekkür ederken, “daha önce de belirttim mesele asla para değildir. Konu asla ödediğim veya ödeyeceğim meblağ olmadı. Bizler zaten Mağusa halkı olarak da ülke olarak da telafisi mümkün olmayan bir bedel ödedik. Çocuklarımız hala o felaketin etkilerini yaşarken kendi ülkemizde bu “sehven” hatalara da tahammülümüz yoktur. İade edilen meblağı Melekler Takımı Derneğine bağışladım. Yitirdiğimiz çocuklarımız ve hayatta kalan evlatlarımız için yapacak daha çok şeyimiz yürüyecek daha çok yolumuz var. Her şey için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.  

NELER OLMUŞTU…. 
Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat tarihinde Türkiye’de meydana gelen 7.6 şiddetindeki depremde TMK Ortaokulu öğrencileri hayatını kaybederken, büyük bir şans eseri hayatta kalan TMK Kız Voleybol Takımı öğrencilerine ve ailelerine zulüm devam ediyor.

GÜNDEM KIBRIS'TA YER ALAN O HABER... Linke Tıklayınız...

6eb8d2c1-d691-44f6-ba56-7f30e132576b